استاندار ایلام؛
استاندار ایلام گفت: فاز اول پروژه بزرگ سامانه گرمسیری در این استان به زودی تکمیل شده و با حضور رییس جمهور به بهره‌برداری خواهد رسید.
کد خبر: ۱۱۰۸۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰ 06 June 2023

به گزارش تابناک ایلام ؛  حسن بهرام‌نیا روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار داشت: با تلاش ها و اقدامات شبانه‌روزی دولت سیزدهم، مرحله نخست سامانه گرمسیری به زودی تکمیل و با حضور رییس جمهور در سفر به استان ایلام به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در این مرحله ۲ هزار هکتار و در مرحله دوم نیز حدود ۱۰ هزار هکتار زیر پوشش آبرسانی قرار می‌گیرد.

استاندار ایلام با اشاره به اهمیت طرح سامانه گرمسیری در ایجاد تحول و اشتغال در حوزه کشاورزی تاکید کرد: با وجود محدودیت های اعتباری، تاکنون یک‌ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در دولت سیزدهم برای تکمیل این سامانه اختصاص یافته است.

بهرام نیا در خصوص بازگشت زمین های واگذار شده منطقه آزاد تجاری مهران تاکید کرد: پیگیری های لازم توسط عوامل اجرایی ذی ربط از فردا در خصوص واگذاری زمین های منطقه به طور جد انجام می شود و باید از واگذاری هرگونه زمین به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری شود.

استاندار ایلام یکی از موضوعات مهم دولت سیزدهم را توجه خاص به مقوله مسائل محوری مهم استان بیان کرد و گفت: هرکاری در هر جایی که به مشکل برخورد کرد باید در سریعترین زمان ممکن برطرف و حل شود.

وی از تصویب و تشکیل کمیته تخصصی حقوقی استان متشکل از متخصصان و کارشناسان حقوقی خبر داد و یادآور شد: این کمیته برای جلوگیری از مصادره کردن اموال منقول استان تشکیل خواهد شد.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت پروژه های حوزه کشاروزی و تامین آب اراضی پرداخت و گفت: ایستگاه‌های پمپاژ کشاورزی استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد با تخصیص اعتبار لازم تا پایان شهریور تکمیل می‌شوند.

بهرام نیا گفت: پروژه‌های‌ کلانی و مهمی که سالهاست از کلنگ‌زنی آنان می گذرد و نیازمند اعتبار زیادی هستند، برای تکمیل در قالب قرارداد «بی او تی» به بخش خصوصی واگذار می شود که در این راستا مقرر شده بزودی ۹ دستگاه اجرایی ۹ پروژه مهم و کلان استان را برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار کنند.

وی با تاکید بر توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان در استان، تصریح کرد: تمرکز اصلی دولت سیزدهم اقتصاد دانش بنیان است که در این راستا باید افزایش راندمان و بهره‌وری و بالفعل کردن ظرفیت های بالقوه باید مدنظر قرار گیرد./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار