مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: ۲۲۴ میلیون دلار انواع کالا از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق و سایر کشورها صادر شده است.
کد خبر: ۱۱۰۷۲۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲ 27 May 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ روح الله غلامی اظهار کرد: این میزان کالا با وزن ۴۸۴ تن از طریق مرز بین‌المللی مهران صادر شده است.

به گفته وی، این میزان صادرات کالا نسبت به مشابه سال ماقبل آن از لحاظ ارزشی هشت درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرک استان ایلام یادآور شد: عمده کالاهای صادراتی شامل عمده کالای صادراتی عبارتند از تره بار، کاشی و سرامیک، کلینکر سیمان، محصولات فلزی، محصولات پااستیکی و محصولات پتروشیمی شامل می‌شود.

غلامی با اشاره به میزان کالاهای صادراتی از مرز مهران در سال گذشته، بیان کرد: سال ۱۴۰۱ مجموع صادرات از گمرکات استان ایلام بیش از سه میلیون و ۲۵۹ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۶۰۹ میلیون دلار بوده که از لحاظ وزن ۴۴ درصد و از لحاظ ارزش ۳۹ درصد رشد نشان می دهد که این مقدار صادرات یک رکورد جدید در تمام سالیان فعالیت گمرک است.

وی با بیان اینکه سال گذشته رکورد وزنی مجموع صادرات در طول تمامی سالهای فعالیت گمرک استان ایلام شکسته شد، افزود: گمرک مهران همچنان با اختلاف در صدر ۱۲ گمرک مرزی با عراق قرار دارد.

مدیرکل گمرک استان ایلام تاکید کرد: در حال حاضر تردد کامیون‌های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار