مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به این‌که این پالایشگاه آماده تحقق نامگذاری سال جاری در زمینه رشد تولید است، گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری در سال های اخیر بر روی رشد تولیدات داخلی برای عدم اتکا ایران اسلامی در زمینه های مختلف به خارج از کشور سرلوحه اهداف کلان و اولویت های این پالایشگاه گازی برای افزایش کمی و کیفی محصولات و تحقق نامگذاری امسال بوده است.
کد خبر: ۱۱۰۶۳۵۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۵ 21 May 2023

به گزارش تابناک ایلام؛  روح اله نوریان در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این‌که ظرفیت تولید این پالایشگاه با احداث فاز دوم این پالایشگاه با افزایشی به میزان 3.4 میلیون مترمکعب خوراک ترش در روز به 10.2 میلیون مترمکعب در روز خواهد رسید، افزود: پیشرفت کل طرح نزدیک به 50 درصد است و پیش بینی می شود در سال آینده به بهره برداری برسد.

وی اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح؛ ظرفیت تولید 5 محصول این پالایشگاه بخصوص سه محصول استراتژیک گاز مایع خام، اتان و میعانات گازی بعنوان خوراک الفین مجتمع پتروشیمی ایلام 50 درصد افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: سال گذشته 70 درصد کالاها و تجهیزات مورد نیاز خریداری شده این پالایشگاه ساخت و تولید داخل و همسو با سیاست‌های نظام در حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید در کشور بوده است.

نوریان با اشاره به این‌که این شرکت برنامه‌های مدونی برای جایگزینی کالای ایرانی به جای کالاهای خارجی در دستور کار قرار داده، گفت: تامین تجهیزات و ارتقاء فناوری های کلیدی مورد نیاز با تکیه بر توان شرکت‌های دانش‌بنیان، یکی از راهبردهای اصلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، مقابله با تحریم‌های ظالمانه غرب، رفع وابستگی و حفظ عزت و استقلال کشور بوده که در این راستا قدم های خوبی نیز برداشته شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با بیان این‌که این پالایشگاه با شناسایی شرکت‌های توانمند دانش‌بنیان، گام های مثبتی در زمینه استفاده از این ظرفیت بالقوه نیز برداشته، افزود: حمایت و همراهی با شرکت های دانش بنیان موجب بهبود کسب و کار و عدم وابستگی به خرید کالاهای خارجی خواهد شد .

نوریان اظهار داشت: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و در راستای رشد تولید و حمایت از کالای ایرانی، مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری و با همکاری واحد‌های مهندسی و عملیات، تلاش می شود که کالاهای مورد نیاز این پالایشگاه ازطریق شرکت‌های داخلی تامین شود./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار