نماینده مردم ایلام در مجلس ؛
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: موافقت احداث بیمارستان سوانح با رایزنی‌های انجام شده با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان برای نخستین بار اخذ شد.
کد خبر: ۱۱۰۱۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴ 24 April 2023

به گزارش تابناک ایلام ؛ علی اکبر بسطامی  در دیدار با مجموعه مدیران دانشگاه علوم‌پزشکی استان ایلام اظهار داشت: در دیدار اخیر با وزیر بهداشت مسائل و مشکلات حوزه دانشگاه علوم پزشکی استان مطرح شد که در این راستا دکتر عین اللهی نیز دستورات لازم را جهت مسائل و مشکلات صادر کرد.

وی افزود: در این دیدار وزیر بهداشت با احداث بیمارستان سوانح در استان برای نخستین بار و اخذ مجوز احداث داروخانه دولتی برای بیماران خاص و صعب‌العلاج موافقت کرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از اخذ دستور ایجاد مرکز رادیوتراپی در استان خبر داد و یادآور شد: ۳۰ میلیارد تومان و هم‌چنین تامین اعتبار احداث بیمارستان ملکشاهی از طریق بنیاد مستضعفان و وزارت بهداشت اختصاص یافت.

بسطامی تاکید کرد: همچنین‌ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ایجاد مرکز ام آر آی یک و نیم تسلا در استان، احداث زایشگاه در شهرستان هلیلان و ایجاد مرکز درمانی بیمار بستر در شهرستان‌های چوار و چرداول موافقت کرد.

وی از اختصاص ۹ دستگاه آمبولانس به استان خبر داد و اضافه کرد: ۱۰ دستگاه ماشین کمک‌دار به دانشگاه علوم پزشکی نیز اختصاص می یابد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از موافقت رییس جمعیت هلال احمر کشور با درخواست نماینده ایلام مبنی بر افزایش اعتبار احداث ساختمان هلال در مرز مهران از ۲ به ۶ میلیارد تومان خبر داد و افزود: وزیر بهداشت دستور پیگیری احداث ساختمان مرکز هلال احمر را در شهرستان‌های چوار و هلیلان داد.

بسطامی ادامه داد: تخصیص چهار میلیارد تومان جهت تکمیل بیمارستان شهرستان ملکشاهی و هم‌چنین ۶ میلیارد تومان برای احداث بیمارستان آموزشی جایگزین ایلام از دیگر مصوبات دیدار با وزیر بهداشت بود.

وی از موافقت جهت تامین اعتبار شبانه روزی شدن مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی صیدنظری شهرستان چرداول خبر داد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از اختصاص اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریالی خارج از بودجه مصوب دانشگاه به منظور پرداخت مطالبات کارکنان تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: ۵۰ میلیارد ریال به منظور تکمیل ساختمان نیمه کاره اربعین دانشگاه علوم پزشکی تامین اعتبار شد.

بسطامی گفت: با توجه به موارد ذکر شده و موافقت وزیر بهداشت با خواسته های ارائه شده ، مجموعه مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان در این خصوص نشست تخصصی برگزار کنند و چندین طرح مهم با اولویت بندی را مشخص تا در نشست بعدی با وزیر بهداشت پیگیری های لازم به صورت خاص انجام شود./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار