مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: با اصلاح و بازسازی ایستگاه پمپاژ آب شرب مرکزی شهر دهلران ظرفیت پمپاژ و انتقال آب به مخزن شهر از ۱۸۰ لیتر بر ثانیه به ۲۸۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت.
کد خبر: ۱۰۹۸۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۰ 02 April 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ پرویز ناصری بیان داشت: با توجه به گذشت بیش از ۲۰ سال از احداث و بهره برداری از این ایستگاه پمپاژ و به دلیل مشکلات متعدد از جمله مستهلک شدن الکتروپمپ ها و متعلقات مکانیکال آن ، مصرف بالای انرژی و در نهایت هدر رفت آب شرب، پس از بازدیدهای کارشناسی تصمیم به مهندسی مجدد این ایستگاه گرفته شد.

وی افزود: مهندسی مجدد این پروژه با هدف افزایش ظرفیت انتقال آب به مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی شهر دهلران انجام گرفت.

ناصری با بیان اینکه تا کنون برای احداث و بهره برداری از این ایستگاه اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان هزینه شده، یادآور شد: تهیه و خرید سه دستگاه الکتروپمپ شناور، تهیه و خرید کابل برق راه انداز تابلو و الکتروپمپ ها، تهیه و نصب سه دستگاه تابلو برق ۱۱۰ کیلو وات، تهیه و خرید شیرآلات، لوله، تهیه و نصب سه واحد چاهک پمپاژ و خرید یک واحد کانکس فلزی و ... از جمله اقدامات انجام گرفته برای بهره برداری از این پروژه است .

مدیرعامل آبفای ایلام با بیان اینکه این اقدام باعث افزایش رضایتمندی مردم شهر از خدمات شرکت آب و فاضلاب استان ایلام شده است، خاطرنشان ساخت: از تصمیم برای مهندسی مجدد پروژه تا به بهره برداری رسیدن آن کمتر از ۲۰ روز به طول انجامید که نتیجه آن کاهش ۱۰۰ درصدی هدررفت آب، افزایش ظرفیت پمپاژ و انتقال آب به مخزن شهر دهلران، خاموش نمودن حداقل ۲ حلقه چاه و کاهش مصرف انرژی است./ع

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار