مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام ؛
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام اظهار داشت : میزان اسکان در اقامتگاه‌های زیر نظر ستاد خدمات سفرهای نوروزی در بازه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۹ فروردین سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۱۰۹۸۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰ 31 March 2023

 به گزارش تابناک ایلام؛ شریفی افزود :  امسال ۱۵۲ هزار و ۲۲۰ مورد اسکان در اقامتگاه‌های استان ثبت شده در حالیکه این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۹۴ هزار و ۹۸۱ مورد بوده است.

وی  گفت :  از این میزان سهم اسکان در اقامتگاه‌های رسمی چهار هزار و ۶۹۰ نفر، اقامتگاه‌های سنتی ۴۳۵ نفر، مجتمع‌های گردشگری چهار هزار و ۱۶ نفر، اقامتگاه‌های بومی ۹ هزار و ۵۰۵ نفر معادل ۱۸.۷۰ درصد و خانه‌های مسافر ۳۱ هزار و ۱۰۷ نفر معادل ۶۱.۱۹ درصد ثبت شده است.

شریفی  همچنین میزان بازدید از موزه‌ها، جاذبه‌های گردشگری، تاریخی، طبیعی، فرهنگی و توریستی استان را ۸۵۱ هزار و ۱۲۵ مورد اعلام کرد.

وی در مورد نظارت ها هم گفت: ۷۸۴ مورد نظارت از مراکز اقامتگاهی، گردشگری و پذیرایی در بازه زمانی ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ تا هشت فروردین سال جاری انجام شده است.

شریفی مطرح کرد : این مدت اماکنی چون مراکز اقامتی، پذیرایی، مناطق گردشگری، خوابگاه‌های اداری و مدارس دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفرهای نوروزی، مجتمع‌های خدماتی و بین‌ راهی، خانه‌های مسافر و بومگردی‌ها مورد بازدید قرار گرفتند.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام افزود: از این تعداد بازدید ۵۱۴ مورد آن مربوط به اقامتگاه‌ها و غذاخوری‌هاست که در جریان این بازدیدها ۳۸ مورد تذکر، ۲ مورد اخطار و ۲۸ مورد تشویق انجام گرفت./ع

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار