مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام؛
مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، گفت: سال آینده سطح زیر کشت محصولات در دیمزارهای سطح استان افزایش قابل‌توجهی پیدا می‌کند و حمایت‌ها از کشاورزان بیشتر خواهد شد.
کد خبر: ۱۰۹۶۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰ 15 March 2023

 

به گزارش تابناک ایلام؛ محمد زارع در گردهمایی مدیران ستادی و اجرایی طرح جهش تولید در دیمزارهای استان ایلام، اظهار کرد: افزایش سطح زیر کشت و حمایت از کشاورزان دیمکار در استان در سال آینده ارتقای بسیار خوبی پیدا خواهد کرد و جایی امیدواری دارد که با نظم، همکاری و پیگیری‌هایی که بین جهاد کشاورزی استان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام وجود دارد، نمره قابل‌قبولی در این حوزه گرفته شود.

 

وی، با بیان اینکه با توجه به وجود اراضی مستعد دیم در استان انتطار می‌رود این حوزه در استان بیشتر مورد توجه قرار گیرد، افزود: امسال اعتبارات در نظر گرفته شده برای افزایش سطح زیر کشت در دیمزارهای استان تمام و کمال اختصاص یافته است.

 

زارع، با اشاره به اینکه در سال آینده از کشاورزان دیمکار استان حمایت بیشتری می‌شود، تصریح کرد: اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای استان به امنیت غذایی کشور کمک بسیار به‌سزایی می‌کند.

 

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام، ادامه داد: اطلاع‌رسانی‌ها و همکاری بسیار خوب رسانه‌ها در استان باعث شده کشاورزان دیمکار به خوبی از اجرای این طرح آگاه شوند و خوب پای کار بیایند که جا دارد از همه رسانه‌ها و خبرنگاران پرتلاش و خستگی‌ناپذیر استان تشکر و قدردانی کنیم.

 

وی، با بیان اینکه سال آینده سطح زیر کشت دیم در استان افزایش قابل‌توجهی خواهد داشت، گفت: باید در اجرای طرح جهش تولید از کشت تک‌محصولی عبور کرده و تنوع کشت صورت گیرد تا دستیابی به پایداری تولید تسهیل شود.

 

زارع، با تاکید بر اینکه مکانیزاسیون کشاورزی در استان باید به‌روز شود و وسایل کشت سنتی کنار گذاشته شود تا بهره‌وری تولید افزایش یابد، تصریح کرد: یکی از ضعف‌های استان در کشت محصولات زراعی، استفاده از وسایل قدیمی و سنتی است که ضمن تخریب ساختار خاک و افزایش فرسایش آن، مانع افزایش بهره‌وری می‌شود.

 

زارع، با اشاره به وجود ظرفیت عظیم استان در حوزه کشاورزی و دام‌پروری، بیان کرد: سال آینده جهاد کشاورزی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، باید با حداکثر ظرفیت در این دو حوزه فعال شوند تا نتیجه آن در سفره مردم دیده شود.

 

وی، اضافه کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با تمام توان جهت محرومیت‌زدایی در استان پای کار است اما می‌طلبد که همه دستگاه‌ها نیز همکاری لازم را به عمل آورند./م

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار