مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام:
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام از کسب دیپلم افتخار جهانی توسط کودک ایلامی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۳۳۷۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰ 13 March 2022

به گزارش تابناک ایلام؛ فاطمه رستگار اظهار کرد: چیدا قربانی عضو ۹ ساله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان لومار در مسابقه بین المللی هنرهای تجسمی لوئی فرانسوا کشور فرانسه دیپلم افتخار کسب کرد.

او گفت: این رویداد بین المللی با موضوع "سیاره ی زمین امروز و ...فردا؟" در سال جاری میلادی در کشور فرانسه برگزار شد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۲۶۹ اثر از اعضای کودک و نوجوان مراکز فرهنگی هنری سراسر کشور در مسابقه بین‌المللی هنرهای تجسمی «لوئی فرانسوا» کشور فرانسه در سال ۲۰۲۰ شرکت کرد.

وی ادامه داد: در این مسابقه واحد کارشناسی هنری کانون استان ایلام با همکاری و تلاش مربیان هنری و مشارکت اعضای هنرمند مراکز فرهنگی هنری کانون استان با دریافت و بررسی و کارشناسی آثار و سپس ارسال آثار برگزیده به اداره مرکزی از سوی اداره کل کانون استان جهت شرکت در این مسابقه شرکت کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان افزود: این اداره کل با ۲۲ مرکز فرهنگی، هنری در سراسر استان به صورت ثابت، سیار و پستی به کودکان و نوجوانان ایلامی خدمات فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی ارائه می دهد که این روزها تمام فعالیت های شصت و چهارگانه آن همزمان به صورت مجازی و حضوری (با توجه به شرایط موجود و دستورالعمل ستاد ملی کرونا) انجام می گیرد به شکلی که در ۱۸ مرکز ثابت و چهار کتابخانه پستی و سیار روستایی در سراسر استان هر مرکز با فعالیت های مختلف در فضای مجازی و حضوری به اعضا خدمات فرهنگی ارائه می دهند.

رستگار گفت: در فصل جاری زمستان کانون استان ایلام علاوه بر فعالیت های مراکز ثابت در کارگاه های عمومی، در سایت kpf ، چندین کارگاه تخصصی را به صورت بر خط و شهریه ای در حال برگزاری دارد.

بیش از ۸ انجمن مجازی و ۱۰۹ کارگاه مجازی با فعالیت های ۶۴ گانه و با دعوت از چهره های فرهنگی، ادبی و هنری کشوری و استانی، چراغ برنامه های کانون را روشن نگه داشته‌اند./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار