با حضور مسئولان و چهره های فرهنگی:
«شهر کتاب» ایلام با حضور مسئولان و چهره های فرهنگی در راستای توسعه فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی در شهر ایلام افتتاح شد.
کد خبر: ۱۰۲۱۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲ 09 January 2022

به گزارش تابناک ایلام؛ شکیبا عزیزبیگی در حاشیه این آیین با بیان اینکه  دو سال که برای راه اندازی شهر کتاب و اخذ استانداردهای لازم طی شده است، اظهار داشت: برای اخذ نمایندگی شهر کتاب استانداردهای بالایی را باید فراهم می‌کردیم و تلاش زیادی داشتیم که شهر کتاب ایلام مکانی در خور و شأن مردم با فرهنگ استان باشد.

وی افزود: در شهر کتاب ایلام زمینه فعالیت برای حضور ناشران استان و فروش کتاب‌های بومی استان و با زبان کردی نیز فراهم شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز در این آیین گفت: راه‌اندازی شهر کتاب یک کار بزرگ فرهنگی و نقطه عطفی در حوزه فرهنگ شهر ایلام است که آثار و تبعات آن به تدریج خود را نشان خواهد داد.

عمران خودآموز تصریح کرد: علاوه بر دایر کردن یک مرکز جامع عرضه کتاب از بهترین ناشران ایران، شهر کتاب باید برای خود یک پیوست فرهنگی تعریف کند و با سلسله برنامه های فرهنگی، درس گفتارها، نشستهای نقد و بررسی کتاب، ارتباط گیری با هنرمندان و ناشران و… از یک کتابفروشی صرف به سمت یک مرکز فرهنگی تمام عیار سوق پیدا کند.

وی عنوان کرد: از آنجا که در استان ایلام به دلیل فقدان شبکه توزیع مناسب همواره با عدم دسترسی مردم به آثار منتشره توسط نویسندگان و ناشران ایلامی مواجهیم، لذا انتظار داریم که شهر کتاب به عنوان محل دائمی نمایشگاه کتاب استان زمینه عرضه آثار منتشرشده توسط نویسندگان و ناشران استان را به شکل مجزا فراهم کند./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار