مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:
کنگره ملی «اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی» به میزبانی ایلام برگزار می شود

به گزارش تابناک ایلام؛ عمران خودآموز در نشست اتاق فکر کنگره ملی «اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی» اظهار کرد: بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) همه‌ساله برنامه‌های متعددی در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌کند و استان ایلام نیز در ده دوره میزبان جشنواره‌های موضوعی رضوی بوده است .

وی بابیان اینکه یکی از سیاست‌های بنیاد رضوی حمایت از آثار و پدیدآورندگان آثار فاخر مرتبط با سیره امام رضا(ع) و ائمه اطهاراست، گفت: بعد از برگزاری هفت دوره از جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی با پیشنهاد اداره کل و موافقت بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان ایلام و تردد زوار اربعین حسینی از مرز مهران امسال اولین کنگره شعر اربعین حسینی در ایلام برگزار می‌شود .

خودآموز، تصریح کرد: هرساله کنگره بزرگ و جهانی پیاده‌روی اربعین حسینی به‌عنوان یک رویداد بزرگ فرهنگی برگزار می‌شود و شاهد تشرف انبوه دلدادگان اهل‌بیت (ع) از استان ایلام و مرز بین‌المللی مهران به عتبات عالیات هستیم و این امر یک ظرفیت بزرگ و فرصت مغتنم در راستای تقویت شعائر دینی و فرهنگی و ترویج فرهنگ حسینی با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم شعر است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، تصریح کرد: معرفی ابعاد گوناگون حماسه اربعین حسینی، تبلیغ و تعمیق و ترویج سیره امام حسین (ع) و ترویج فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره حضرت سیدالشهدا (ع)، تجلی همگرایی اقوام در پرتو اربعین حسینی و تقدیر از سرایندگان آثار شعر عاشورایی از اهداف برگزاری این کنگره ملی به میزبانی استان ایلام است .

خودآموز، محورهای برگزاری این کنگره ملی شعر را اربعین حسینی و حماسه عاشورا عنوان کرد و گفت: در بخش ویژه این کنگره از شاعران و پدیدآورندگان آثار مکتوب با موضوع شعر عاشورایی بعد از بررسی‌های لازم توسط هیئت‌داوران نیز تجلیل می‌شود .

وی بابیان اینکه فراخوان کنگره اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی به‌زودی نهایی، چاپ و توزیع می‌شود، گفت: آخرین‌مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این کنگره ملی پایان مردادماه سال جاری خواهد بود و مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نیز دهه اول مهرماه ٩٨ برگزار می‌شود/ح

ایسنا