نماینده مردم ایلام در مجلس ؛
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: مشورت دادن نمایندگان به وزارت کشور برای تعیین استاندار هرگز برای «دخالت» نیست بلکه ما تلاش داریم که به جای یک استاندار توانمند، فرد ضعیفی را به استان ایلام قالب نکنند.
کد خبر: ۹۹۹۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸ 09 October 2021

به گزارش تابناک ایلام ؛ سارا فلاحی عصر جمعه در آیین بهره برداری از طرح هادی در ۱۱ روستای شهرستان ایوان در خصوص انتخاب استاندار بومی یا غیر بومی برای استان ایلام اظهار کرد: انتخاب استاندار امری است که در حوزه نخبگی قرار دارد و ما نباید اجازه بدهیم که هر کسی به خود اجازه دهد که برای این امر شاخص سازی کند، آن هم شاخص‌هایی که در تراز نیستند و جایگاه استانداری ایلام را آنقدر تقلیل می‌دهند که احساس شود هر کسی با هر رزومه ضعیفی می‌تواند استاندار ایلام بشود.

وی ضمن انتقاد از نگاهی که در پایتخت به ایلام به عنوان یک استان محروم می‌شود، در برشمردن تراز یک استاندار توانمند برای استان ایلام، بیان گرد: استاندار ایلام باید کسی باشد که فهم در حوزه‌های اقتصادی، کشاورزی، گردشگری، صنعت نفت و گاز، فهم فرهنگی، فهم از مرز و سایر ظرفیت‌های استان داشته باشد و بر این حوزه‌ها تمرکز کند.

فلاحی گفت: قطعاً استاندار توانمند و با رزومه در بین نیروهای بومی استان کم نیستند و انتظار داریم وزارت کشور یکی از افراد بومی را برای این امر انتخاب کند و در صورتی که فردی با این تراز پیدا نشود، اگر فردی غیر بومی هم قرار است که وزارت کشور بفرستد باید کسی باشد که در تراز ایلام باشد و انتظار داریم مانند سایر استان‌ها که افرادی توانمند و با رزومه قوی فرستاده‌اند، برای ایلام هم بفرستند و باید آن نگاهی که ایلام را یک استان محروم می‌دانند عوض بشود و ما نمی‌خواهیم کسی برای رزومه سازی به ایلام بیاید.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در خصوص صحبت‌های مقام معظم رهبری مبنی بر عدم دخالت نمایندگان مجلس در کارهای اجرایی، توضیح داد: این فضای ایجاد شده بر علیه نمایندگان که گفته می‌شود نمایندگان بر خلاف نظر مقام معظم رهبری در حوزه اجرا دخالت می‌کنند و ولایت‌پذیر نیستند، یک ظلم در حق نمایندگان است چون نمایندگان واقعاً دخالتی نداشته‌اند.

فلاحی افزود: این در حالی است که وزیر کشور در جریان رأی اعتماد عنوان کردند که هیچکس بهتر از نمایندگان استان‌ها نمی‌توانند در خصوص تعیین استاندار به وزارت کشور مشورت بدهند.

وی گفت: در واقع آنها خودشان از نماینده‌ها برای مشورت دعوت گرفته‌اند و نمایندگان ایلام در جلسات خود با وزیر کشور روی شاخص‌ها تمرکز داشتند و اصرار بر فردی خاص نداشتند که اگر چنین باشد نوعی انحصارطلبی است و این انحصارطلبی نه از نماینده‌ها قابل پذیرش است و نه از گروه‌ها و افراد دیگری.

نماینده مردم ایلام تصریح کرد: مشورت دادن نمایندگان به وزارت کشور برای تعیین استاندار هرگز برای «دخالت» نیست بلکه ما تلاش داریم که به جای یک استاندار توانمند، فرد ضعیفی را به استان ایلام قالب نکنند./م

بیشتر بخوانید ::
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار