او یک آدم طبیعی نیست، هر لحظه احساس تشنگی دارد و مشکل او با نوشیدن یک یا دو لیوان آب رفع نمی‌شود. بدنش نمی‌تواند آب را حفظ کند و کلیه‌هایش به سرعت آب را پردازش می‌کند. او نمی‌تواند حتی یک ساعت بدون آب بماند، وگرنه دچار خشکی حاد بدن می‌شود و به سرگیجه، لرزش و خشکی لب مبتلا خواهد شد.
کد خبر: ۹۹۸۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰ 06 October 2021

 

 

مورد عجیب مردی که روزانه بیست لیتر می‌نوشد

مورد عجیب مردی که روزانه بیست لیتر می‌نوشداختصاصی تابناک با تو؛ مارک‌وبنهورست مهندس معماری است که روزانه بیست لیتر آب می‌نوشد که اگر ننوشد از خشکی و عطش خواهد مرد. این جوان ۳۵ ساله از دیابت بی‌مزه Diabetes insipidus رنج می‌برد؛ امری که باعث شده تا به پرنوشی و پرحجمی ادرار مبتلا بشود.

تست آنلاین پارکینسون بدون ویزیت دکتر

تست آنلاین پارکینسون بدون ویزیت دکتر

پیشنهاد امروز

او یک آدم طبیعی نیست، هر لحظه احساس تشنگی دارد و مشکل او با نوشیدن یک یا دو لیوان آب رفع نمی‌شود. بدنش نمی‌تواند آب را حفظ کند و کلیه‌هایش به سرعت آب را پردازش می‌کند. او نمی‌تواند حتی یک ساعت بدون آب بماند، وگرنه دچار خشکی حاد بدن می‌شود و به سرگیجه، لرزش و خشکی لب مبتلا خواهد شد، این حالات در افراد عادی معمولا بعد از دو یا سه روز بی‌آبی رخ می‌دهد.

مورد عجیب مردی که روزانه بیست لیتر می‌نوشد

با وجود اینکه دیابت بی‌مزه می‌تواند در هر مرحله از زندگی رخ بدهد، مارک با این اختلال متولد شده‌ است. وقتی بچه بود با این مساله راحت کنار می‌آمد و در کنار دوستانش زندگی پر شر و شوری داشت؛ اما همزمان با افزایش سن، به افسردگی عمیقی مبتلا شد.

مورد عجیب مردی که روزانه بیست لیتر می‌نوشد

هر روز صبح مارک یک بطری بزرگ آب می‌نوشد تا رفع تشنگی کند، در فاصله اندکی به دستشویی می‌رود، شب‌ها اوضاع بدتر است و بیشتر از دو ساعت نمی‌تواند بخوابد، او بین یخچال و دستشویی سرگردان است و در هر ۲۴ ساعت، پنجاه بار دستشویی می‌رود.

مورد عجیب مردی که روزانه بیست لیتر می‌نوشد

مارک همیشه شرایط خود را در نظر می‌گیرد، در کار و اوقات فراغت برای آن برنامه‌ریزی می‌کند و در موارد اضطراری رنج زیادی می‌کشد. مارک به آب آشامیدنی خود لیمو اضافه می کند و نمی‌تواند مسافت‌های طولانی را طی کند و به مسافرت برود.

برچسب ها: آب آشامیدنی ، 20 لیتر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار