وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت : تا کنون ۴۸ میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
کد خبر: ۹۹۶۱۶۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷ 24 September 2021

به گزارش تابناک ایلام؛ دکتر بهرام  عین اللهی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دهلران افزود: یکی از اقدامات مهم دولت در این چند ماه اخیر بحث واکسیناسیون بود که عقب ماندگی ۹ ماهه گذشته را جبران کرد.

وی بیان داشت : در بحث واکسیناسیون نیز مردم بخوبی عمل کردند و امیدواریم شاهد ریشه کنی کرونا باشیم.

وزیر بهداشت گفت : دومین موفقیت دولت بعد از واکسیناسیون کرونا، عضویت جمهوری اسلامی در پیمان شانگهای بود که نقش مهمی در رشد اقتصادی دارد. 

وزیر بهداشت با اشاره به مشکلات نیروی انسانی بهداشت و درمان در استان ایلام و دهلران، یادآور شد: بهترین راهکار بومی گزینی است و باید در استان و شهرستان نیروهای مورد نیاز تربیت تا به سرمایه برای استان تبدیل شوند و ما آماده ایم که ظرفیت های بومی گزینی را افزایش دهیم.

وی از موافقت با گسترش آموزش پزشکی در دهلران خبر داد و افزود: این گسترش می تواند گسترش فرهنگی و اجتماعی در پی داشته باشد و زمینه تحصیل برای جوانان فراهم و محرومیت زدایی را عملی کند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از ماموریت های دولت سیزدهم رفع مشکلات مناطق محروم و کم برخوردار است و این مهم در کانون توجه دولت است، گفتمسایل و مشکلات دهلران را از نزدیک رصد و پیگیر حل این مشکلات خواهیم بود.

عین اللهی راه را عامل توسعه دانست و افزود: توجه به راه های استان و بویژه شهرستان دهلران از ضرورت هاست و حتما دولت توجه خواهد کرد.

وی به کشاورزی دهلران و نقش آن در معیشت مردم هم اشاره کرد و اظهار داشت: تسریع در پروژه های کشاورزی این شهرستان مرزی باید ویژه دنبال شود و از طرفی تسریع در پروژه های نفت و گاز در کنار پروژه های کشاورزی رونق بیش از پیش منطقه را رقم خواهد زد.

وی با اشاره به مرز چیلات و نقش آن در توسعه منطقه گفت: بازارچه های مرزی در شرایط اقتصادی کنونی فرصت هستند و باید توسعه یابند.

وزیر بهداشت به سد میمه و مشکلات آن هم اشاره کرد و افزود: باید با تسریع در عملیات اجرایی آن زمینه بهره مندی اراضی کشاورزی منطقه و مردم از آن فراهم شود.

عین الهی تاکید کرد: کرونا در بحث آموزش ضربات زیادی وارد کرده است و باید تلاش شود به هر شکل ممکن مدارس بازگشایی شوند. 

وی ابراز امیدواری کرد: دولت با تلاش مضاعف برای رفع مشکلات شهرستان مرزی دهلران خدمتی ماندگار به مردم مرزدار و ولایت مدار این شهرستان انجام دهد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار