مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان ایوان:
ایراندوست، مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ایوان از جمع آوری چهار میلیارد و 850 میلیون ریال شامل زکات پروژه ها، زکات فطریه، عام، سادات، انعام، غلات و زکات محصولات کشاورزی از اول سال تاکنون، در این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۹۴۲۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰ 20 February 2021

به گزارش تابناک ایلام؛ حمید ایراندوست مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ایوان، بیان داشت: از اول سال تاکنون چهار میلیارد و 850 میلیون ریال شامل زکات پروژه ها، زکات فطریه، عام، سادات، انعام، غلات و زکات محصولات کشاورزی در این شهرستان جمع آوری شده است که این رقم نسبت به سال گذشته 160درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: این میزان زکات جمع آوری شده در زمینه عمران و آبادانی روستاها و مناطق محروم ، احداث و تعمیرات کلی مسکن، امورات فرهنگی و کمک به نیازمندان این شهرستان هزینه می گردد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی ایوان، با بیان اینکه تمهیدات لازم، تبلیغات و اطلاع رسانی لازم برای ترویج هرچه بهتر این فریضه الهی صورت گرفته است، عنوان کرد: سال گذشته میزان زکات جمع آوری شده در شهرستان ایوان مناسب بود که این رقم امسال رشد قابل توجهی داشته است.

ایراندوست افزود: شهرستان ایوان یکی از شهرستان های برتر و نمونه در زمینه پرداخت زکات در استان ایلام است و هر ساله جمع آوری زکات در این شهرستان روند روبه رشدی  داشته است./ح

 

بیشتر بخوانید

اگرچه زکات یک مسئله اقتصادی است اما در گام نخست یک تکلیف الهی محسوب می شود

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار