مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام گفت: در استان به ۲۲ روستا به صورت سیار آبرسانی انجام می‌شود که برنامه این شرکت برای ۲ سال آینده اتمام آبرسانی سیار در تمامی روستاهای تحت پوشش است.
کد خبر: ۹۴۰۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵ 13 February 2021

به گزارش تابناک ایلام ؛ نورالله تیموری اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توانسته است با تکمیل تعداد زیادی مجتمع‌، علاوه بر بهره‌مندی بیشتر روستاییان از آب شرب، تعداد زیادی از روستاها را نیز از گردونه آبرسانی سیار خارج کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با اشاره به افزایش توزیع اعتبارها طی سال‌های گذشته یادآور شد: اعتبارهای آبرسانی سال ۹۲ حدود ۵۰ میلیارد ریال بود که از سال ۹۳ تا ‌پایان ۹۷ به ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

به گفته وی اعتبار مصوب شرکت آبفار استان ایلام در سال ۹۸ نیز ۶۴۰ میلیارد ریال است که نسبت به سال‌های قبل افزایش قابل ملاحضه‌ای داشته است.

مدیرعامل آبفای ایلام با اشاره به عملکرد شاخص بهره‌مندی آب از سال ۹۲ تا کنون اضافه کرد: شاخص بهره‌مندی آب در این مدت از ۶۶ درصد به نزدیک ۸۰ درصد رسیده است.

تیموری اضافه کرد: هم اینک بیش از ۱۷۷ هزار نفر در ۴۹۸ روستای استان ایلام تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.

تعداد کل مشترکان آب روستایی استان ایلام ۴۵ هزار و ۵۴۴ مشترک است که از این شمار، ۸۸۵ مشترک عمومی و ادارات، یک هزار و ۵۸۷ مشترک تجاری و صنعتی و ۴۳ هزار و ۹۹ نیز مشترکان بخش مسکونی تشکیل داده اند.

منابع تامین آب روستایی استان ایلام ۱۶۶ منبع است که ۱۰۵ مورد آن را چشمه ها و ۶۱ مورد را چاه و قنات تشکیل داده است./م

بیشتر بخوانید :

سرانه مصرف آب در استان بیشتر از میانگین جهانی وکشوری است

آب 20درصد از مشترکین کم مصرف ایلامی در قالب طرح آب امید رایگان می‌شوند

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار