مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: عملیات احداث پل بزرگ کنجانچم در مسیر ارتباطی ایلام - مهران با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
کد خبر: ۹۳۷۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶ 02 February 2021

به گزارش تابناک ایلام ؛ علی اصغر کاظمی  اظهار داشت: این پل بزرگ به طول ۱۶۰ متر در کیلومتر ۵۶ جاده ارتباطی ایلام به مهران هم اکنون در حال نصب شاه تیرها است.

وی بیان داشت: هدف از اجرای این پروژه راهسازی تسریع در ترافیک ایام اربعین حسینی و رفع گره ترافیکی این نقطه است و هم اکنون با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

کاظمی با بیان اینکه تکمیل نهایی پل بزرگ کنجانچم نیازمند ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار است افزود:  را از دلایل تاخیر در اجرای این پل بزرگ افزایش هزینه های ساخت است .

وی بیان داشت: از مجموع ۱۲۰ کیلومتر مسیر جاده ایلام - مهران (از میدان ارغوان تا پایانه مرزی) تاکنون ۹۰ کیلومتر از این محور تکمیل و زیر بار ترافیک رفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام مدت زمان اجرایی کردن این میزان از چهارخطه کردن جاده ایلام - مهران را در مدت چهار سال اعلام نمود و افزود: با احداث ۲ تونل در محدوده تونل کربلا، گره‌های ترافیکی این نقطه برطرف خواهد شد

وی یادآور شد: تنها در محدوده پل کنجانچم بخشی از پروژه به دلیل کوهستانی بودن باقی می ماند که تکمیل آن نیز در دستور کار است.

 در خصوص حفاری تونل کبیرکوه نیز گفت: طول این تونل اصلی بین شهرستان های دره شهر و آبدانان در استان ایلام چهار هزار و ۷۵۰ متر است که عملیات حفاری آن به طور کامل انجام شده است و در حال حاضر عملیات کف برداری، روشنایی و سیستم تهویه آن باقی مانده است.

کاظمی از اختصاص پنج هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه راه های استان در سال جاری خبر داد و گفت: طبق اولویت بندی صورت گرفته برنامه توسعه راه های استان به بزرگراه در محورهای ایلام - مهران ، حمیل - ایلام، اندیمشک - دهلران - مهران ، ایلام - ایوان و ایلام - دره شهر - پلدختر در حال اجراست./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار