مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام با ظرفیت ۴۷ هزار مترمکعب ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
کد خبر: ۹۳۲۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵ 16 January 2021

 به گزارش تابناک ایلام؛نورالله تیموری اظهار داشت: طرح ارتقا و افزایش ظرفیت فاضلاب ایلام با توجه به افزایش جمعیت شهری و مشکلات زیست محیطی و همچنین عدم ظرفیت کافی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این طرح سیستم تصفیه از هوادهی گسترده و زمان ماند در حوضچه های آرامش به سیستم لجن فعال که یکی از پیشرفته ترین سیستم های تصفیه خانه فاضلاب است، تغییر خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام یادآور شد: در این روش با احداث تانک های هوازی و بی هوازی در لاگون های هوادهی بخش قابل توجهی از مواد آلی از جمله کربن، نیترات و فسفات موجود در فاضلاب حذف و باعث بالا رفتن شاخص های مورد نظر سازمان محیط زیست در خصوص پساب خروجی می شود.

تیموری، فرآیند تصفیه فاضلاب در مدول دوم را تصفیه کامل بیولوژیکی به روش لجن فعال آ دو او با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر عنوان کرد و گفت: کیفیت پسآب حاصل از فرآیند در نظر گرفته شده مطابق با استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست ایران جهت تخلیه به آب های سطحی است.

وی با بیان اینکه در ساخت و اجرای مدول دوم این تصفیه‌خانه از تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌شود، افزود: متاسفانه افزایش قیمت مصالح و نوسانات بازار در تامین تجهیزات مورد نیاز این پروژه توسط پیمانکار باعث مشکل و اختلال در برنامه زمانبندی اجرای این طرح شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام با یادآوری اینکه روند احداث این پروژه توسط پیمانکار در حال انجام است، اضافه کرد: شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، تمام تلاش خود را به کار بسته است تا این پروژه را در سریع ترین زمان ممکن تکمیل و به بهره برداری برساند./ع

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار