رییس پلیس راه ایلام؛
رییس پلیس راه ایلام نسبت به لغزنده بودن سطح جاده‌ها، به خصوص در گردنه‌ها و مناطق کوهستانی به رانندگان هشدار داد.
کد خبر: ۹۲۰۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰ 02 December 2020

 به گزارش تابناک ایلام؛سرهنگ رضا همتی زاده افزود: همزمان با آغاز بارش‌ها از اوایل صبح امروز، تمامی سطح راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی استان به خصوص در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها لغزنده است.

وی افزود: پدیده مه‌گرفتگی در برخی جاده‌های برون شهری استان بویژه مناطق مرتفع و کوهستانی موجب کاهش دید افقی رانندگان شده که می طلبد رانندگان برای جلوگیری از حوادث احتمالی در طول مسیر نسبت به رعایت فاصله‌ طولی، سرعت مجاز و توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی توجه کنند.

رئیس پلیس راه ایلام با اشاره به اینکه هم‌اکنون تردد در تمامی جاده‌های استان روان است از رانندگان خواست همکاری لازم را همانند گذشته با ماموران پلیس راه در حوزه استحفاظی ایلام داشته باشند.

سرهنگ همتی زاده تاکید کرد: برای آمد و شد خودروها در جاده‌های استان مشکل خاصی وجود ندارد و راهداران آماده ارایه خدمات به رانندگان هستند.

وی با اشاره به اینکه رانندگان در فصل سرما و بارش برف و باران، قبل از سفر باید نسبت به ایمنی خودرو خود اطمینان حاصل پیدا کنند، تاکید کرد: همراه داشتن زنجیر چرخ و توشه زمستانی، سالم بودن برف پاک کن‌ها، صحبت نکردن با تلفن همراه و سرنشینان خودرو هنگام رانندگی از جمله الزامات مهم رانندگی در این فصل است.

فرمانده پلیس راه ایلام یادآور شد: رانندگان همچنین، ضمن رعایت فاصله طولی با خودرو مقابل، با سرعت ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت کرده و در طول مسیر از ترمزهای بی‌مورد و تغییر مسیرهای ناگهانی نیز خودداری کنند./ع

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار