معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام خبر داد؛
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از افزایش سه برابری انجام تست های کرونا در استان ایلام طی هفته اخیر خبر داد.
کد خبر: ۹۲۰۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵ 02 December 2020

به گزارش تابناک ایلام، جمیل صادقی فر با اشاره به اینکه در وضعیت پایین آمدن آمار مبتلایان هم باید مراقبت‌ها مستمر و مدام بود، اظهار کرد: هرگونه رهاشدگی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی عواقب جبران ناپذیری دارد.

دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش سه برابری ظرفیت انجام تست‌های کرونا در استان اضافه کرد: در کشور به ازا هر ۱۰۰ هزار نفر در کشور هفت هزار و ۲۴۰ تست گرفته می‌شود ولی در همین میزان در استان هفت هزار و ۷۵۳ تست انجام می‌شود که از نرخ کشوری بالاتر است.

صادقی فر عنوان کرد: غربالگری تلفنی، بیماریابی، رصد مبتلایان سرپایی های علامت دار به همراه اطرافیان، مادران باردار، افراد دارای بیماری زمینه‌ای در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و کل افراد محله و خانواده‌ها، جامعه هدف طرح هستند.

وی اضافه کرد: در این طرح آموزش محله و خانواده محور، استان به ۱۵ منطقه و ۶۵ بلوک تقسیم شده که تیم‌های مراقبتی، نظارتی، حمایتی، مراقبت در منزل همزمان وظایف ذاتی خود را انجام خواهند داد.

وی اضافه کرد: مراقبین سلامت حتماً برای پیگیری وضعیت افراد دارای علائم با شماره ۴۰۳۰ با آنها تماس خواهند گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار