مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: در نیمه نخست امسال برای سه هزار و ۷۰۰ نفر از مددجویان و نیازمندان جویای کار در این استان شغل ایجاد شده است.
کد خبر: ۹۱۶۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵ 15 November 2020

 به گزارش تابناک ایلام؛قنبر موسی نژاد  بیان کرد: در همین مدت بیش از یک هزار و ۶۰۰ طرح اشتغالزایی به صورت مستقیم توسط این نهاد برای مددجویان استان راه اندازی شده که در این زمینه بیش از ۶۳ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی با عنوان اینکه شرکت‌ها و موسسات متقاضی نیروی کار این استان بر اساس تفاهم نامه‌هایی که با آنها به امضاء رسیده است در زمینه اشتغالزایی برای نیازمندان همکاری‌های خوبی با این نهاد دارند، تصریح کرد: در این مدت ۲۳۸ مددجوی جویای کار این نهاد توسط این موسسات در قالب طرح کاریابی وارد عرصه اشتغال شده‌اند.

مدیرکل امداد استان ایلام همچنین گفت: ایجاد اشتغال با همکاری راهبران شغلی نیز یکی دیگر از برنامه‌های مهم امداد در راستای اشتغالزایی مددجویان بوده که نیمه نخست امسال بیش از هزار و ۲۰۰ مددجو با همکاری این راهبران صاحب شغل و درآمد شده‌اند.

موسی نژاد با عنوان اینکه مجریان طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد با اجرا و توسعه طرح اشتغالزایی خود توانسته‌اند برای افراد دیگری نیز از مددجویان امداد شغل ایجاد کنند، تصریح کرد: در نیمه نخست امسال برای ۶۶۰ مددجو از این طریق شغل ایجاد شده است.

وی با عنوان اینکه در این مدت بیش از دو هزار و ۴۰۰ مددجوی جویای کار از آموزش مهارتی و پایدار سازی شغلی برخوردار شده‌اند ادامه داد: از مجموع سه هزار و ۷۰۰ شغل ایجاد شده برای مددجویان، دو هزار و ۲۷۰ طرح از طریق اعتبارات کمیته امداد و منابع بانکی، هزار و ۲۰۰ طرح از طریق راهبری شغلی و ۲۳۸ طرح نیز از طریق کاریابی ایجاد شده‌اند.

مدیرکل امداد استان ایلام تصریح کرد: برابر گزارشات و بررسی‌های به عمل آمده توسط امداد مرکز پایداری طرح‌های اجرا شده در ایلام از میانگین کشوری بالاتر بوده و در آمد طرح‌ها نیز بالاتر از میانگین کشوری است./ع

 

 

 

 

مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار