استاندار ایلام در دیدار با وزرای راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی پروژه های مرتبط با این ۲ وزارتخانه در استان را مورد پیگیری قرار داد.
کد خبر: ۹۱۰۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴ 20 October 2020

به گزارش تابناک ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی به همراه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دیدار و گفت و گو کرد.


وی در این دیدار اظهار داشت: توسعه استان در گروه ایجاد و توسعه زیرساخت های راه استان است و در این حوزه اتفاقات بسیار خوبی افتاده است.

استاندار ایلام با تاکید بر تسریع در اتمام طرح ها و پروژه های مسیر اربعین، افزود: سال‌های گذشته تلاش های بسیار خوبی در این زمینه شکل گرفته است اما برای اتمام طرح ها و پروژه های هنوز نیازمند تسهیلات ویژه هستیم.

سلیمانی دشتکی خواستار تزریق اعتبارات برای طرح های مهم و نیمه تمام استان در حوزه راه و شهرسازی شد و گفت: امروزه در حوزه راه و شهرسازی طرح های بزرگی در استان تحت اقدام است که از مهم ترین آنها دو بزرگراه شمالی و جنوبی استان است.

وی ادامه داد: یکی آزادراه حمیل، ایلام مهران، و دیگری آزاد راه پل زال، مورموری، دهلران، چیلات است که نیازمند توجه ویژه وزارتخانه متبوع برای شروع عملیات اجرایی این طرح های مهم هستیم.

سلیمانی‌دشتکی خواستار شروع عملیات اجرایی بزرگراه حمیل به ایلام به طول ۱۴ کیلومتر(حد فاصل سرابله تا شباب) شد و گفت: یکی از مسیرهای مهم راه کربلا از طریق حمیل به ایلام و مهران است که برای ایجاد زیرساخت های لازم نیازمند تزریق اعتبارات لازم هستیم.

وی از وزیر راه و شهرسازی استان پیگیری اختصاص قیر به شهرداری های استان، احداث راه در مناطق مختلف و تحت اقدام استان از جمله چم سرخ- حاضر میل و تسریع در عملیات اجرایی قطعه اسلام آباد ایلام و تامین اعتبار مورد نیاز برای قطعه کلنگ زنی شده، تامین اعتبار برای آماده سازی اراضی طرح اقدام ملی، تامین اعتبار برای پرداخت طلب شهرداری، اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور، از سمت جنوب و الحاق محدوده اندیمشک به دهلران، افزایش اعتبار طرح های استان ایلام در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، تامین مسکن برای اقشار مختلف جامعه به ویژه افراد نیازمند و تامین اعتبار طرح های جامع و تفصیلی شهرهای استان خواستار شد.

فلاحی، بسطامی و علیزاده نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز هرکدام بطور جداگانه مسایل و مشکلات حوزه انتخابیه خود در حوزه راه وشهرسازی را بیان کردند و خواستار پیگیری و رفع موانع پیش رو شدند.

بر اساس این گزارش محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نسبت به خواسته ها و مطالبات مطرح شده توسط استاندار ایلام و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد و گفت: اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور، از سمت جنوب و الحاق محدوده اندیمشک به دهلران به طرح مذکور به طول ۱۲۵ کیلومتر در لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: همچنین در عملیات اجرایی قطعه اسلام آباد ایلام و تامین اعتبار مورد نیاز برای قطعه کلنگ زنی شده تسریع ایجاد خواهد شد.
 

پیگیری مطالبات حوزه کشاورزی استان

قاسم سلیمانی‌دشتکی همچنین به اتفاق نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با دبیر هیئت دولت، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر راه‌ و شهرسازی با خاوازی وزیر جهاد کشاورزی دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار که تا ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه دوشنبه شب به طول انجامید، بسطامی و علیزاده نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، رستم زاد سرپرست معاونت امور اقتصادی استاندار و اقدسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز حضور داشتند.

استاندار ایلام خواستار تامین اعتبار و عملیات اجرایی احداث شبکه های فرعی آبیاری و احیای اراضی در مناطق مختلف استان شد و گفت: احیای ارضی در مناطق مختلف استان از جمله دشت عباس، عین خوش و فکه نیازمند تامین اعتبار ویژه است که لازم است وزارتخانه متبوع در این زمینه مساعدت لازم داشته باشد.

وی خواستار تامین اعتبار برای لایروبی و زهکشی شبکه های اصلی و فرعی ارضی کشاورزی استان شد و گفت: همچنین نیازمند مساعدت ویژه وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تامین نهادهای دامی مورد نیاز استان، تامین اعتبار توسعه جنگل کاری اقتصادی و توسعه کشت گیاهان دارویی، تامین نهال در رابطه با زراعت چوب، کشت مستقیم برنج در اراضی تحت پوشش استان از رودخانه سیمره، تامین اعتبار توسعه باغات در اراضی شیبدار، صدور مجوز برای صادرات دام زنده غیر مولد، حل مسائل و مشکلات کشاورزان در بالا دست و پایین دست سد سیمره هستیم.

نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست خواسته ها و مطالبات مردمی در حوزه های انتخابیه خود را در بخش کشاورزی مطرح نمودند و خواستار رفع موانع و مشکلات از طرف وزارت جهادکشاورزی شدند.

بر اساس این گزارش خاوازی وزیر جهاد کشاورزی از حمایت و مساعدت های خوب استاندار ایلام و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در حوزه جهاد کشاورزی تشکر کرد و گفت: در راستای مسائل و مشکلات و خواسته های مطرح شده توسط استاندار ایلام و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مساعد و پیگیری لازم انجام خواهد شد./ع

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار