معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: دره شهر از توابع استان ایلام یکی از ۴۵ شهرستان پرخطر و با وضعیت بسیار نامناسب بروز بیماری کرونا در کشور قرار گرفته است.
کد خبر: ۹۰۷۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱ 11 October 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ دکتر جمیل صادقی فر شامگاه شنبه در کارگروه رسانه ای کرونا افزود: میزان زیاد شیوع بروز بیماری کرونا در این منطقه به دلیل رعایت بسیار ضعیف پروتکل های بهداشتی و استفاده محدود از ماسک توسط مردم این شهرستان است.

وی به وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس آخرین ارزیابی انجام گرفته تعداد بستری های کرونا در این استان از میانگین کشوری فاصله بیشتری گرفته است.

وی همچنین در خصوص فوتی های کرونا در استان نیز یادآور شد: در مهر ماه به طور متوسط روزانه دو مورد فوتی در استان رخ می داد اما با ادامه این روند، آمار فوتی های مهر دو برابر شهریورماه خواهد شد.

وی بیان کرد: نیاز ضروری امروز آگاه سازی بیشتر مردم از طریق تبلیغات و اطلاع رسانی در فضاهای مناسب در سطح شهرها و در مکان های شلوغ و پرتردد است.

وی اظهار کرد: از طرفی دستگاه ها و نهادهای نظارتی حداقل در خصوص اماکن و اصناف زیرمجموعه خود باید نقش بسیار جدی تری را ایفا کرده و نظارت باید به صورت سطح بندی شده باشد چرا که بخش بهداشت به تنهایی از عهده همه نظارت ها بر نمی آید.

وی اظهار کرد: در این زمینه همه باید کمک کنند و پویش استفاده از ماسک دوباره در استان راه بیفتد چرا که بر اساس تجربه استانی و ملی استفاده بیشتر از ماسک همراه با کاهش گردش ویروس در جامعه و کاهش مبتلایان بوده است./ح

 

ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار