استاندار ایلام ؛
استاندار ایلام به بحث راه آهن که نیاز اصلی استان است اشاره کرد و بیان کرد: برای اجرای فاز اول که ۱۷ کیلومتر است حداقل ۱۱۰ میلیارد تومان نیاز است.
کد خبر: ۹۰۳۲۵۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵ 25 September 2020

به گزارش تابناک ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی  خواستار واریز شدن مالیات بر ارزش افزوده واحدهای تولیدی و شرکت‌های مستقر در استان شد و بیان کرد: طبق قانون باید این مالیات‌ها به درآمدهای استان اضافه شود و در استان واریز گردد تا به زیرساخت‌ها کمک شود.

وی با اشاره به سفر نماینده رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان و بازدید از پروژه‌های نیمه تمام استان، تصریح کرد: تونل کبیرکوه که از سال ۸۹ شروع شد، شش هزار و ۵۰۰ طول دارد که اگر مطالبات پیمانکار پرداخت و هم اعتباری برای تکمیل آن اختصاص داده شود، تا پایان دولت به اتمام خواهد رسید.

استاندار ایلام به بحث راه آهن که نیاز اصلی استان است اشاره کرد و بیان کرد: برای اجرای فاز اول که ۱۷ کیلومتر است حداقل ۱۱۰ میلیارد تومان نیاز است.

وی خواستار امضاء تفاهم نامه‌ای در خصوص اجرای ۳۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی برای محرومین در استان شد و گفت: سیستم تصفیه خانه فاضلاب شهری ایلام، بیمارستان ۳۷۶ تخت خوابی و زندان مرکزی ایلام از جمله پروژه‌هایی هستند که پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد دارند و با تخصیص اعتبار تا پایان دولت به بهره برداری خواهند رسید.

وی به اعتبارات سیل ۹۸ اشاره کرد و افزود: برای ترمیم خسارات سیل بیش از ۸۴۰ میلیارد تومان اعتبار در استان به کمک سازمان برنامه و بودجه جذب شد که برکات بسیاری برای استان به همراه داشته است.

استاندار ایلام در ادامه گفت: پروژه‌های زیادی به اتمام و بهره برداری رسیدند و حتی صادرات هم داشتند، ولی به خاطر عدم امکان حضور رئیس جمهور در استان افتتاح نشده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بالای ۲۰ هزار میلیارد تومان در پروژه‌های صنعتی، مخابرات و زیرساختی آماده افتتاح در استان وجود دارد./ع

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار