عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومان در استان ایلام عصر جمعه با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در شهرک شهید کشوری از توابع شهرستان ایلام آغاز شد.
کد خبر: ۹۰۳۲۵۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵ 25 September 2020

 به گزارش تابناک ایلام، کلنگ زنی یک واحد از ۲ هزار واحد سهمیه مسکن محرومان استان ایلام در جریان سفر معاون رییس‌جمهوری، امروز طی آیینی با حضور علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرک شهید کشوری(سرطاف) شهرستان ایلام شروع شد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه کلنگ زنی واحدهای مسکونی استان ایلام با تاکید بر اینکه اقدامات خوبی در زمینه مسکن محرومان بویژه در مناطق روستایی در حال انجام است، گفت: این واحدها تا فروردین ماه سال آینده تکمیل و واگذار شود.

محمد باقر نوبخت اظهار داشت: تعداد این پروژه ها در سطح کشور حدود ۱۰۰ هزار واحد بوده که ۲ هزار واحد آن مختص مددجویان و نیازمندان استان ایلام است که با همکاری کمیته امداد و بنیاد مسکن ساخته می شوند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در این آیین گفت: در سیل فروردین سال ۹۷ تعداد زیادی از استان ها درگیر و دچار خسارت شدند که ایلام نیز یکی از استان هایی بود که به واسطه سیل دچار خسارت شد.

علیرضا تابش افزود: بازسازی مناطق سیل زده از فروردین امسال آغاز و مقرر شد ۲ هزار واحد احداث و بیش از ۹ هزار واحد با اعتبار ۴٠ میلیارد تومان تعمیر و بازسازی شود.

وی یادآور شد: در راستای اجرای طرح بازسازی مناطق سیل زده در ایلام تاکنون ۱۷۳ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود چهار درصد به افراد خسارت دیده پرداخت و ۶۵ میلیارد تومان نیز از اعتبارات دولتی به صورت بلاعوض اختصاص یافت.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: منابع مالی این ۲٠٠ مسکن توسط برنامه و بودجه تامین و تسهیلات نیز توسط بنیاد مسکن تامین خواهد شد./ع

 

 

 

ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار