مدیرکل تعاون روستایی ایلام،
مدیرکل تعاون روستایی ایلام گفت: میانگین تولید سالانه گوشت قرمز دامداران استان ۲۶ هزار تن و تولید مرغ نیز ۵۴ هزار تن است.
کد خبر: ۸۹۸۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰ 12 September 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ محمدناصر ناصری با بیان اینکه یک اتحادیه و ۱۶ تعاونی مرغداری در ایلام فعال است، افزود: دامداران استان دارای یک هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی و نیمه صنعتی با ۳۸ هزار راس دام سنگین و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک هستند که یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس آن به جامعه عشایری تعلق دارد.

مدیرکل تعاون روستایی ایلام، گفت: از جمله فعالیت‌های این مدیریت تامین و توزیع بذر و سموم شیمیایی، خرید و فروش محصولات کشاورزی، تامین ماشین آلات و ادوات کشاورزی، حمل و نقل محصولات خریداری شده توسط شرکت حمل و نقل نویدبار کشاورز اشاره و نیز نظارت بر اتحادیه مرغداران، زنبورداران، دامداران و ساماندهی آن‌ها را از برنامه‌های محوری مدیریت تعاون روستایی استان بر شمرد.

ناصری ادامه داد: با توجه به در دست اجرا بودن ۳ طرح‌ ملی کرخه، سامانه گرمسیری و رودخانه‌های مرزی و نیز مناطق مطالعاتی در بیش از ۸۰ هزار هکتار از اراضی استان نسبت به استقرار الگوهای نظام‌های بهره برداری در قالب شرکت‌های تعاونی تولید اقدام کرده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر تعداد ۵۰ شرکت تعاونی تولید فعال در استان به ثبت رسیده است با تشکیل تعداد ۳۰ تشکل تولیدی در سطح استان در دستور کار است؛ تعاون روستایی در هدایت، حمایت و نظارت بر این تشکل‌ها وظایف سنگینی بر عهده دارد که حمایت دستگاه‌های دولتی ذی‌ربط را می‌طلبد./ع

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار