رئیس پلیس فتا ایلام:
رئیس پلیس فتا ایلام از شناسایی عامل کلاهبرداری 400 میلیون ریالی از یکی شهروندان در سایت دیوار خبر داد.
کد خبر: ۸۸۳۷۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳ 04 August 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ سرهنگ علی جمالی رئیس پلیس فتا ایلام، گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از وی در سایت دیوار، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

وی افزود: بررسی‌های اولیه از شاکی نشان داد که وی از طریق آگهی درج شده در سایت دیوار قصد خرید نوشت افزار را داشته و پس از واریز مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به عنوان بیعانه به حساب صاحب آگهی، دیگر پاسخگو نبوده و کالایی را هم تحویل نداده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری کرده است که موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا ایلام، ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی پلیسی متهم با هویت معلوم شناسایی شد و ضمن اعتراف به جرم ارتکابی خود پس از مواجهه با ادله پس از تکمیل مستندات، پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

انتشار هر آگهی در فضای مجازی به معنای واقعی بودن آن نیست

سرهنگ جمالی تصریح کرد: شهروندان دقت داشته باشند انتشار هر آگهی در فضای مجازی به معنای واقعی بودن آن نیست چرا که بسیاری از آگهی‌های وسوسه کننده در فضای مجازی می‌تواند دامی از سوی کلاهبرداران برای کلاهبرداری باشد.

وی ادامه داد: افرادی که اقدام به خرید اینترنتی می‌کنند، نباید بدون دیدن کالا و بررسی تمامی جوانب و شناسایی هویت فروشنده هزینه‌ای را به عنوان بیعانه پرداخت کنند.

رئیس پلیس فتا ایلام در پایان گفت: از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با هر نوع کلاهبرداری در فضای مجازی موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به همکاران ما اطلاع دهند./ح

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار