رئیس پلیس راه راهنمایی و رانندگی ایلام:
رئیس پلیس راه راهنمایی و رانندگی از توقیف 2 هزار موتور سیکلت متخلف در ایلام خبر داد
کد خبر: ۸۸۰۰۳۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰ 26 July 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ سرهنگ ابوالفضل کهزادی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام، گفت: در سه ماهه اول سال جاری 2 هزار و 500 موتورسیکلت متخلف در  سطح استان توقیف شد.

وی افزود: علت عمده توقیف موتور سیکلت‌ها نداشتن مدارک، کلاه ایمنی، حرکت در پیاده رو‌ها، نداشتن گواهینامه، عدم پلاک و به طور کل عدم رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان  با بیان اینکه کلیه رانندگان با رعایت قوانین و مقررات می‌توانند از بروز حوادث غیر قابل جبران جلوگیری کنند، اظهار کرد: موتور سیکلت، وسیله‌ای است که در تصادفات از ایمنی بسیار کمی برخوردار است و راکبان این نوع وسیله‌ی نقلیه باید خود را به وسایل ایمنی بخش به خصوص کلاه ایمنی مجهز کنند. 

تشویق موتورسوارانی که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنند

وی تاکید کرد: رعایت قوانین و مقررات از سوی موتور سواران نشانه تفکر خود ایمنی آن‌هاست و پلیس راهنمایی و رانندگی در نظر دارد راکبان موتورسیکلت‌هایی که از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند و پایبند به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی هستند تشویق کند. 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان، بیان داشت: فرهنگ سازی در جامعه و استفاده صحیح از وسایل نقلیه به ویژه موتورسیکلت یکی از مهم‌ترین موارد کاهش تصادفات در کشور است و ساده‌ترین راه برای کاهش خطرات تهدید کننده جان موتورسیکلت سواران استفاده از کلاه ایمنی برای محافظت از سر او در برابر ضربات ناشی از تصادفات است. 

سرهنگ کهزادی در پایان تصریح کرد: برابر ماده 19 قانون جدید رسیدگی به تخلفات و اخذ جرایم استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای رانندگان و ترک نشینان هر نوع موتورسیکلت اجباری شده است./ح

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار