معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام:
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از استقبال شعرای کرد منطقه غرب کشور از جشنواره دو سالانه شعر کردی منال به میزبانی این استان در دوره چهارم برگزاری آن خبر داد و گفت: تاکنون ۴۱۳ اثر به این جشنواره ارسال شده است.
کد خبر: ۸۷۹۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵ 26 July 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ یونس قیطانی اظهار داشت: این آثار از شاعران استان های غربی کشور شامل آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، خوزستان و ایلام ارسال شده است.

وی با بیان اینکه بنا به محدودیت های ناشی از شیوع کرونا بخشی از برگزاری این جشنواره بصورت مجازی خواهد بود، افزود: آثار ارسالی شامل ۱۰۴ شعر کودک کردی از بزرگسالان و نوجوانان، ۲۲ اثر در بخش نوجوانان، ۱۰ اثر در بخش طراحی پوستر و ۲۷۷ کلیپ تصویری شعرخوانی کودکان بوده که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام یادآور شد: پس از انتشار فراخوان استقبال چشمگیر و گسترده ای از سوی خانواده ها در بخش شعرخوانی کودکان انجام شد به طوری که از تمام مناطق و با گویش های متنوع زبان کردی کلیپ های شعرخوانی ارسال شده است.

قیطانی، حمایت از زبان مادری به عنوان ابزار قدرتمند حفظ و انتقال میراث ارزشمند فرهنگ ملی و تقویت ریشه‌های آن در میان خانواده‌ها و فرزندان استان ایلام و سایر مناطق فرهنگی را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

به گفته وی، این جشنواره با مشارکت انجمن شعر و ادب، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایوان و حمایت اداره کل فرهنگ و اشاد اسلامی استان ایلام به منظور کشف و معرفی استعدادهای نو در حوزه شعر کردی کودک و ایجاد انگیزه در شاعران کردی‌سرا برای خلق آثار ادبی فاخر در این حوزه و پاس‌داشت و تقویت زبان مادری برگزار می‌ شود.

قیطانی زمان اختتامیه این جشنواره را فصل تابستان عنوان کرد.

جشنواره دوسالانه شعر کردی منال از سال ۹۲ در ایلام کلید خورده است./ح

 

ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار