مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: متقاضیان و صاحبان مشاغل فاقد بیمه و آسیب دیده کرونا از امروز دوشنبه می توانند به سامانه کارا مراجعه و برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کنند.
کد خبر: ۸۷۱۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷ 06 July 2020

به گزارش تبناک ایلام؛ احمد خانمحمدیان اظهار داشت: با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تایید ستاد ملی مقابله با کرونا امکان ثبت‌نام متقاضیان فاقد بیمه در رسته های اعلامی فراهم شده و از امروز مشاغل و کسب‌وکارهای فاقد بیمه می‌توانند به سامانه کارا مراجعه و مراحل ثبت‌نام خود را طی کنند.

وی افزود: ارسال پیامک دعوت متقاضیان فاقد بیمه برای دریافت تسهیلات کرونا از پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده و طی مذاکرت معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دستگاه های مختلف، اطلاعات افراد شاغل و بنگاه های فاقد بیمه مورد بررسی و احصا قرار گرفته است.

خان محمدیان یادآور شد: پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان اقتصادی ۱۴ رسته از ۱۳ خرداد ماه آغاز شده است و مشمولیان برای گرفتن وام به بانک ها معرفی شده‌اند.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام ادامه داد: متقاضیان فرصت دارند تا تا پایان تیر ماه جاری با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir برای بهره‌مندی از تسهیلات حمایتی کرونا ثبت‌نام کنند.

وی تصریح کرد: بر این اساس بنگاه هایی که کد کارگاهی و شاغل بیمه شده داشته و از سال گذشته تاکنون فعال بوده بر اساس تعداد نیروهای کار فعال خود مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا می‌شوند.

خان محمدیان افزود: در مرحله اول بیش از هشت هزار کسب و کار دارای کد گارگاهی و بیمه در استان مشمول حمایت های دولت شده که لازم است این متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه کارا به دستگاه های مربوطه خود مراجعه کنند تا با هماهنگی‌های لازم به هفت بانک و یک موسسه عامل در این طرح معرفی شوند.

وی اضافه کرد: دستگاه های مربوطه شامل آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، آموزش فنی و حرفه ای و صنعت، معدن و تجارت است.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تاکید کرد: سهم استان ایلام از محل تسهیلات حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و کسب و کارهای متاثر از کرونا مبلغ ۲۱۶ میلیارد تومان است./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار