معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: ۸۱ درصد اعتبارهای در نظر گرفته برای جبران خسارت‌های سیل سال گذشته در این استان تخصیص یافته است.
کد خبر: ۸۷۱۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱ 06 July 2020

به گزارش تابناک ایلام ؛ احمد کرمی  اظهار داشت: ۷۹ هزار میلیارد ریال در مجموع برای جبران خسارت‌های سیل سال گذشته این استان از سوی دولت در نظر گرفته شد.

وی افزود: ۶۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال معادل ۸۱ درصد از این مبلغ با پیگیری‌های مسوولان استان و نگاه ویژه دولت برای جبران خسارت‌ها تاکنون تخصیص یافته است.

معاون استاندار ایلام یادآور شد: ۲۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل سال گذشته در حوزه مسکن شهری و روستایی هزینه شده است.

کرمی تاکید کرد: همچنین حوزه کشاورزی استان نیز در پی سیل فروردین ماه سال ۹۸ متحمل خسارت بسیاری شد که دولت برای جبران مشکلات کشاورزان در این بخش نیز ۲۴ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال در اختیار استان ایلام قرار داد.

وی اضافه کرد: بارش‌های کم سابقه فروردین ماه سال گذشته به بخش زیربنایی و صنعت استان نیز خسارت‌های سنگینی وارد کرد که دولت تدبیر و امید در این راستا ۳۴ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال را برای ایلام تخصیص داد و در کنار این موضوع ۳۸ میلیارد ریال نیز به منظور جبران خسارت‌های اجتماعی سیل در نظر گرفته شد.

۲ موج بارشی سیلابی در تعطیلات نوروز سال گذشته باعث بروز خرابی‌های متعددی در حوزه زیرساخت‌های عمرانی، شهری، روستایی، عشایری، ابینه و زیربخش‌های کشاورزی در استان ایلام شد.

باران سیلاب‌گونه در 2 مقطع سوم تا ششم و یازدهم تا سیزدهم فروردین ماه سال 98 بیشتر مناطق استان ایلام را فرا گرفت که در جریان آن طبق گفته مسوولان دست کم یک هزار میلیارد ریال آسیب به زیرساخت‌های استان وارد شد.

بیشترین خسارت‌ها به مناطق شهرهای ماژین دره‌شهر و عرب رودبار سیروان وارد شد.

حدود ۳۰۰ نقطه و محور در سطح جاده‌های استان به دلیل وضعیت توپوگرافی دچار ریزش و رانش شد، یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر از جاده‌ها و مسیرهای مواصلاتی ایلام آسیب‌دیده و در بخش کشاورزی نیز ۳۴ هزار و ۷۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی و بیش از ۷۶۰ هکتار از باغات استان دچار خسارت شدند.

افزون بر ۲ هزار واحد مسکونی دچار خسارت شدند که نیاز به بازسازی کامل داشته و علاوه بر این ۱۷ هزار واحد مسکونی در استان بر اثر سیل خراب شد که نیاز به تعمیرات دارند./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار