مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت:. ۵۴۶ هزار تن انواع کالا سال جاری(سه ماهه اول) از طریق ناوگان حمل و نقل استان جابجا شده است
کد خبر: ۸۷۱۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶ 06 July 2020

به گزارش تابناک ایلام ؛  نورالله دلخواه داشت: این میزان حمل کالا توسط ۲۹ هزار و ۷۲۶ سرویس (بارنامه) ناوگان حمل و نقل در سطح استان جابجا شده است.

وی افزود: سیمان، گندم، مصالح ساختمانی، انواع گاز مایع، کلینگر، ماسه و پلی اتیلن بیشترین میزان کالاهایی بوده که در این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابجا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: سالانه بیش از ۹۵ درصد جابجایی کالا در داخل استان توسط بخش حمل و نقل جاده ای صورت می گیرد که این بخش دارای قابلیت ها و امکانات گسترده ای در سطح کشور است.

دلخواه همچنین از توزیع ۲ هزار و ۹۷۴ حلقه لاستیک بین ناوگان جاده ای استان با ارز دولتی در سال جاری خبر داد و گفت: از آغاز اجرای این طرح(سال ۹۷ تاکنون) بیش از ۲۵ هزار حلقه لاستیک توسط مالکان ناوگان جذب و خریداری شده است.

وی در خصوص نوع لاستیک های توزیعی افزود: لاستیک های تخصیصی که توسط وزرات صنعت، معدن و تجارت تهیه و در شبکه توزیع قرار داده می شود از ۲ نوع خارجی و ایرانی است که نوع خارجی آن به بهای ارز دولتی و لاستیک های ایرانی نیز براساس نرخ مصوب در اختیار مالکان ناوگان جاده ای قرار می گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام به شرایط و روند صدور حواله دریافت لاستیک ها اشاره کرد و یادآور شد: متناسب با تعداد لاستیک های تخصیصی به استان، انجمن صنفی رانندگان، نسبت به صدور حواله دریافت لاستیک (هر دستگاه ناوگان، ۲ حلقه) جهت آن دسته از مالکانی که شرایط مندرج در آیین نامه را احراز نموده باشند اقدام می نمایند.

وی، شرایط دریافت حواله را شامل دارا بودن کارت هوشمند، پلاک استانی و پیمایش مکفی ناوگان دانست و گفت: از نکات برجسته جهت توزیع عادلانه لاستیک ها، اولویت بندی بر اساس پیمایش ناوگان است.

۵۵ شرکت حمل و نقل کالا در استان ایلام فعال هستند و بیش از چهار هزار و ۸۰۰ دستگاه کامیون نیز کار جابجایی کالاها را انجام می دهند./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار