فرماندار دهلران؛
فرماندار دهلران گفت: این شهرستان مرزی و مستعد در عرصه کشاورزی در بخش تولید، اشتغال و درآمدزایی است بطوریکه هم اکنون ارزش محصولات کشاورزی دهلران سالانه ۱۰ هزار میلیارد ریال است.
کد خبر: ۸۷۰۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰ 04 July 2020

به گزارش تابناک ایام؛مجید عسگری افزود: تولید سالانه بیش از ۱۶۰ هزار تن گندم، ۴۰ هزار تن ذرت، بیش از ۱۲ هزار تن کلزا و ۱۰۰ هزار تن سبزی و صیفی نشان از ظرفیت های بخش کشاورزی دهلران دارد که می طلبد در زمینه صنایع تبدیلی در این بخش اقدامات عاجل انجام شود.

فرماندار دهلران با اشاره به بهره گیری از شیوه های آبیاری مدرن در کشاورزی این شهرستان یادآور شد: بهره گیری از این شیوه ها علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب و کاهش هزینه های کشاورزی موجب افزایش تولید و رونق اشتغال و کشاورزی در منطقه شده است.

عسگری با اشاره به سرمایه گذاری های دولت در بخش کشاورزی تاکید کرد: شهرستان مرزی دهلران با توجه به اراضی مستعد کشاورزی و از طرفی تولید انواع محصولات کشاورزی نیازمند توسعه کارهای کشاورزی و تحقیقاتی است.

وی تامین آب کشت تابستانه را یکی از مشکلات کشاورزان در فصل تابستان عنوان کرد و گفت: برای رفع این مشکل با پیگیری ها و رایزنی ها برای ۱۷ هزار هکتار از اراضی فکه و عین خوش و پنج هزار هکتار از اراضی تحت شبکه سد دویرج تامین آب کشت تابستانه اجرایی می شود.

فرماندار دهلران همچنین بر ضرورت تامین نهاده های کشاورزی تاکید کرد و گفت: رفع مشکلات بیمه کشاورزان، تامین ادوات کشاورزی، ایجاد واحد جهاد کشاورزی در دشت عباس نیز مد نظر و پیگیری خواهند شد./u

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار