مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام از اختصاص اعتبار برای اجرای فصل دوم تجهیز و تعمیر دبیرخانه شهر ملی گلیم نقش برجسته استان خبر داد.
کد خبر: ۸۷۰۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵ 04 July 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ عبدالمالک شنبه زاده اظهار کرد: با اختصاص یک میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به‌زودی فصل دوم تجهیز و تعمیر دبیرخانه شهر ملی گلیم نقش برجسته استان آغاز می‌شود.

وی افزود: در راستای معرفی تولید، توزیع، تکمیل زنجیره تولید و همچنین معرفی بیشتر این صنعت بومی دبیرخانه شهر ملی گلیم در استان راه‌اندازی شده است.

شنبه زاده اظهار کرد: هدف از راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی گلیم نقش برجسته، انجام فعالیت‌های پژوهشی، تهیه پلان‌های مدیریتی و برنامه‌ریزی به جهت حرکت به سمت جهانی شدن شهر ایلام به‌عنوان گلیم نقش برجسته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از دیگر اهداف این دبیرخانه را تقویت همکاری بین‌المللی میان شهرهایی که خلاق شناخته شده‌اند، عامل راهبردی در راستای توسعه پایدار آن‌ها و بهبود دسترسی و مشارکت در زندگی فرهنگی و برخورد از کالاهای فرهنگی و خدمات و همچنین خلاقیت در برنامه‌ها و توسعه راهبردی محلی و ملی عنوان کرد.

شنبه زاده تأکید کرد: انتخاب ایلام به‌عنوان شهر ملی گلیم نقش برجسته نقش مهمی در جذب گردشگر و رونق صنایع‌دستی استان و همچنین معرفی بیشتر این صنعت در سطح ملی و جهانی دارد./ح

 

مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار