معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه ای؛
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه ای گفت: تربیت نیروی ماهر بومی متناسب با نیاز و مطابق با درخواست شرکت ها در سازمان آموزش فنی و حرفه ای دنبال می شود.
کد خبر: ۸۶۶۵۹۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰ 24 June 2020

به گزارش تباناک ایلام ؛ علی اوسط هاشمی در بازدید از پروژه ان جی ال و نشست تربیت نیروی ماهر بومی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی با ابراز خوشحالی از اجرای این پروژه در چنین منطقه ای که می تواند به خلق سرمایه اجتماعی، تولید امنیت و ایجاد خوشه های صنعتی مختلف موثر واقع شود، افزود: این مهم زمینه ساز توسعه برای استان است.

وی تاکید کرد: تلاش می شود با تفاهم و برخورداری از حمایت استانداری و فرمانداری فرصتی فراهم شود که زمینه ارتقای توانمندی و مهارت نیروهای محلی منطقه که از فرصت های شغلی منطبق با شان و منزلت مرزنشینی برخوردار نیستند فراهم شود و نیروهای جوان و جویای کار و بخصوص تحصیلکرده در رشته های مختلف در اولویت نگاه این مجموعه ها برای جذب باشند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات نیروهای غیربومی به لحاظ استقرار و رفت وآمد و شرایط آب و هوایی، گفت: برای امنیت پرسنل و ایجاد اشتغال پایدار می توانیم اولویت را به نیروهای بومی منطقه بدهیم که سازمان فنی و حرفه ای این گام را برداشته است و تفاهمی در این زمینه دارد که باید بازنگری شود و منطبق با حجم نیرو و آینده این مجموعه با خوشه های زیر مجموعه اش بتواند کار کند.

وی ایمنی در جهت کاهش حوادث کارگاهی، پالایشگاهی و کاری را از ماموریت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و افزود: فنی و حرفه ای در این بخش آماده همکاری است.

اوسط هاشمی با اشاره به اینکه فناوری رو به تغییر است و هر واحد صنعتی امروز سعی در استفاده از بهترین دستاوردهای فناوری را دارد، گفت: وقتی چنین نگرشی وجود دارد تربیت نیروهای ماهر و توانمند و آشنا به رایانه و زبان انگلیسی می تواند تسهیل در یادگیری و انعطاف در جهت تطبیق با نیاز کارفرما را در کارگر ایجاد کند و کارفرما با احساس آرامش و ثبات شغلی برای نیروهای منطقه شکل گیرد.

وی به تربیت نیروها منطبق با تقاضای شرکت ها، اشاره کرد و یادآور شد: نیروهای برخوردار از مدارک آموزش فنی و حرفه ای مورد سنجش قرار می گیرند و بخاطر اینکه بتوانیم موقعیت برای کارآموز تثبیت کنیم به آموزش های دوگانه روی می آوریم.

معاون وزیر تعاون به ظرفیت های کشاورزی دهلران هم اشاره کرد و افزود: نیاز است در خصوص کارگاه کشاورزی در منطقه اقدام شود و به این ظرفیت مهم و آموزش های لازم در این خصوص دقت شود./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار