دخترم من هم در يك دستم داس دارم، اما نه براى ترس تو، كه براى زدن ريشه علف‌هاى هرز اطرافت، براى دريدن دهان ياوه گويانت كه روياى تو را نشانه مي‌گيرند.
کد خبر: ۸۶۵۶۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵ 22 June 2020

بعد از سه قتل ناموسی (رومینا با داس پدرش، دختر کرمانی با میله پدرش و دختر اهوازی با چاقوی شوهرش) دیروز هم یک دختر یتیم 13 ساله در کرمان به دلیل فشار عموهایش برای ازدواج اجباری خودکشی کرد. البته این دختر خوشبختانه فوت نکرده است.

در میان این اخبار ناخوشایند رضا صادقی (خواننده سرشناس موسیقی پاپ) از همان اتفاق رومینا چند پست در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است که جالب توجه است.

او بر خلاف سلبریتی‌های دیگر که در چنین مواقعی فقط یک عکس یا یک جمله شعاری در صفحه‌شان منتشر می‌کنند کاملا موضع خود را در مقابل چنین اتفاقاتی روشن کرده است و بدون هیچ ابایی آنها را منتشر کرده است:


پست اول (بعد از اتفاق رومینا):
«همين حالا جگرگوشه‌هايتان را بيدار کنيد دختران ايران‌مان را و در آغوش‌شان بگيريد و به آنها بگوييد مايملک هيچ اهريمن داس به دستي نيستند. به آنها بگوييد به دنيا آمده‌اند تا زندگي کنند با همه درست‌ها و نادرست‌هايشان با همه تصميم‌هاي صحيح و غلط‌شان بگوييد حتي اگر نيمه سوخته از جهنمي شيطاني هم بيرون آمدي باز به آغوش امن من برگرد دخترم... (برگرفته از نوشته خانوم : آنالي اکبري)»

رضا صادقی و خانواده


پست دوم:
«عاشق شو دخترم، تا وقتى زير سايه عشق بمانى همه چيز خوب است ، مشکل از جايى شروع ميشود که عشق را فراموش ميکنيم و خوب يا بد معشوق را ، پاي عاشقى مي‌گذاريم …. عاشق‌ شو دخترم … جهان به بها و بهـانه عاشقى پابرجاست ، و عاشق تنها ناجى جهان خواهـد بود.

عاشق شو دخترم ، اشتباه و درستت را همراهم …. عاشق شو دخترم ، زيبايى تو شايسته تحسين شاعرى عاشق پيشه‌تر از توست که از گيسوى تو ماندگارى به آثار جهان اضافه کند … عاشق شو دخترم و نترس از شکستن ، که شکستن يعنى تکثير و ترديد نکن که بزرگتر مي‌شوى...

عاشق شو دختر آنچنان که من عاشق نگاهت ، صدايت و نفست هستم... عاشق باش و رهـا دخترم ، که اين تنها راه به آغوش کشيدن خدايست پر از لبخند و عشق و موسيقى ، عاشق شو تا به نسل بعد تو بوي تعفن تعصب کور نرسد و آزادانه آزمون و خطا کند و بياموزد... عاشق شو دختران زيباى من تيارا، ويانا و ‌ايران نازنينم ...»

پست سوم (به بهانه تولد دخترش ویانا):
«دخترم من هم در يك دستم داس دارم ، اما نه براى ترس تو، كه براى زدن ريشه علف‌هاى هرز اطرافت ، براى دريدن دهان ياوه گويانت كه روياى تو را نشانه مي‌گيرند ، براى دور كردن گرگ‌‎هايى كه بوى خون پاكت حتى زير پوست نازكت ، آنان را به طمع مي‌كشاند...

و دست ديگرم پشت سرت كه گاه اشتباه فقط محافظت باشم شيرين من ، تو حق خنديدن ، اشتباه كردن ، عاشق شدن و خطا كردن دارى ، آبروى من حال خوب توست نه افكار خراب خلق... تولد تو ادامه حال دلنشين من و مادر عاشق و مهربان توست، و حس قشنگ خواهرخوش قلبت تيارا .. تولدت مبارك دخترم ويانا ...»

رضا صادقی و دخترش


رضا صادقی به درستی اشاره می‌کند که تنها مامن امن برای بچه‌ها خانواده خودشان هستند و از طرف دیگر این اطمینان را به بچه‌هایش می‌دهد که حتی اگر اشتباهی هم بکنند باز او با آغوش باز پذیرای آنها خواهد بود. از طرف دیگر به والدین گوشزد می‌کند که بچه‌های ما مایملک شخصی آنها نیستند، آنها هم انسان‌هایی هستند مانند ما با تمام تعاریف انسانی.

هر سلبریتی که تعهد اجتماعی دارد و در برابر جامعه و اتفاقات آن خود را به کری ، کوری و لالی نمی‌زند قطعا جایگاه اجتماعی‌اش بالاتر است. صادقی هم می‌توانست مانند بسیاری دیگر بی تفاوت از کنار چنین مسائلی گذر کند ولی این صدای روشنگر او اگر حداقل تاثیری بر هوادرانش داشته باشد هم کاری بزرگ را به انجام رسانده است.

می‌گویند اگر هر کس اندازه یک شمع خانه خودش را روشن کند دیگر کسی به دنبال نور به بیرون از خانه دلخوش نمی‌کند.

در همین چند روز اخیر که شیوع ویروس کرونا در استان هرمزگان (زادگاه صادقی) به وضعیت قرمز در آمده است باز در صفحه اینستاگرامش نسبت به این اتفاق موضع داشته و از مردم و مسئولین خواسته است که اقدامی صورت دهند.

به سبک تکیه کلام‌های شبکه‌های اجتماعی می‌توان نوشت: دوستان این رضا صادقی است. رضا صادقی در برابر ناهنجاری‌ها و مشکلات جامعه سکوت نمی‌کند. مثل رضا صادقی باشیم. درود بر هنرمندان دغدغه‌مند./ح

عصر ایران

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار