کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام اعلام کرد:
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام گفت: مدل‌های ماهواره‌ای بیانگر بارش پراکنده باران، وزش باد شدید و احتمال نفوذ گرد و غبار به استان است.
کد خبر: ۸۵۷۶۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲ 02 June 2020

به گزارش تابناک ایلام ؛ احسان رستمی  اظهار داشت: به علت ابرناکی هوا احتمال بارش‌های نقطه‌ای پراکنده و ضعیف همراه با رعد و برق در برخی نقاط استان دور از ذهن نیست.

وی افزود: یکی از مهمترین پدیده‌های جوی استان طی امروز (سه‌شنبه ۱۳ خردادماه) و روزهای پیش‌رو وزش باد در سطح منطقه است که با توجه به سرعت آن احتمال شکل‌گیری توده گرد و غبار و نفوذ آن در اواخر وقت امروز به استان ایلام وجود دارد.

رستمی یادآور شد: سرعت باد امروز شدید است و میانگین سرعت آن بین ۴۵ تا ۶۵ کیلومتر بر ساعت برآورد شده است که در برخی ساعات به صورت لحظه‌ای و نقطه‌ای تا ۷۵ کیلومتر بر ساعت نیز خواهد رسید.

وی گفت: به علت اینکه وزش باد در بیابان‌های عراق نیز حاکم است احتمال شکل‌گیری توده گرد و غبار در این مناطق و نفوذ آن به نوار مرزی استان ایلام در امروز و فردا وجود دارد.

وی در مورد دمای هوا نیز توضیح داد: دمای هوای استان طی روزهای پنجشنبه و جمعه نسبت به امروز گرمتر خواهد بود که البته چندان محسوس نیست./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار