رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران:
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران از وجود ۲۶۰ هزار هکتار اراضی بیابانی در شهرستان دهلران خبر داد.
کد خبر: ۸۴۸۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵ 10 May 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ نصرالله پارسه، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران، گفت: با توجه به اینکه مساحت زیادی از این شهرستان را عرصه‌های بیابانی تشکیل می‌دهد مبارزه با بیابان زدایی در دستور کار این اداره قرار گرفت، به طوری که تا پایان سال گذشته بیش از ۵ هزار هکتار از ارضی بیابانی نهال کاری شد.

وی با بیان اینکه سه نهالستان گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری، در این شهرستان وجود دارد، افزود: ظرفیت تولید نهال سالیانه  ۳۵۰ هزار اصله است که با توسعه این نهالستان این میزان به یک میلیون اصله در سال خواهد رسید.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران، اظهار کرد: این شهرستان با وسعتی معادل حدود 7 هزار کیلومتر مربع، بیش از 85 درصد مساحت آن را عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد و علاوه بر تنوع اقلیمی از لحاظ تنوع عرصه‌های ملی نیز نسبت به سایر مناطق استان، منحصر به فرد است.

وی بیان داشت: حدود ۱۲۰ هزار هکتار جنگل در دهلران وجود دارد که از این میزان ۲۰ هزار در دست کاشت است میزان ۲۷۰ هزار هکتار مرتع و حدود ۲۶۰ هزار هکتار اراضی بیابانی وجود دارد.

رئیس منابع طبیعی دهلران بیان داشت: با توجه به پوشش خوب گیاهی مراتع و جنگل‌های دست کاشت شهرستان امسال آتش بر در سطح پنج هزار هکتار از جنگل های شهرستان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت پوشش گیاهی گونه‌های علفی و دمای بالای شهرستان در تابستان این طرح برای جلوگیری از حریق‌های احتمالی انجام شده است.

پارسه گفت: با توجه به وسعت شهرستان در بحث پوشش جنگلی و گیاهی انتظار است شهروندان در ایام تابستان همکاری لازم را با اداره منابع طبیعی شهرستان داشته باشند./ح

 

فارس

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار