سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ؛
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: باتوجه به تنوع تولید انواع محصولات کشاورزی در استان ایلام ظرفیت سرمایه گذاری در زمینه صادرات را دارد.
کد خبر: ۸۲۲۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶ 15 February 2020

به گزارش تابناک ایلام، عباس کشاورز  اظهار داشت: در زمینه زراعت گندم آبی تکنیک جدیدی در خوزستان عملیاتی شده است که امیدواریم در ایلام نیز انجام شود چون این روند هم در افزایش عملکرد وهم صرفه جویی در مصرف آب و هزینه‌ها مؤثر است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشت باغات در استان ایلام بویژه در مناطقی که بارندگی کافی و آب قابل دسترس است و در دامنه‌ها را جدی بگیرید و این مهم را دنبال کنید.

وی به اهمیت و جایگاه منطقه غرب کشور در امنیت غذایی اشاره کرد و افزود: عمده غله، دانه روغنی و شکر در این منطقه تولید می‌شود و به لحاظ مسئولیت و حساسیت بایستی از مزارع بازدید و با کشاورزان صحبت کرد و مشکلات و نارسایی‌ها را پیگیری و کمک کرد.

کشاورز گفت: دهلران کانون زنگ زرد کشور و غرب است و این مهم نیازمند بازدیدهای مستمر و دقیق است و مدیران، کارشناسان و کشاورزان توجه کنند زنگ زرد عامل مرموزی است و مراقبت آن ضرورت دارد.

وی در خصوص خسارت زهکشی‌ها به پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی دهلران یادآور شد: این موضوع نیازمند بررسی است و اگر جدی باشد دولت کمک‌های لازم را انجام خواهد داد./ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار