کد خبر: ۸۲۲۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵ 13 February 2020

چیز‌های شگفت انگیزی پیش چشم ما وجود دارند که ممکن است هر روز بی تفاوت از کنارشان عبور کنیم؛ نه در یک جنگل دورافتاده بلکه در یک مکان قابل مشاهده مثل کنار یک جاده در انگلستان، که در آنجا گونه‌های قابل توجه و جدیدی از قارچ هایِ شبیه انسان کشف شده است.

قارچ شبیه انسان

این کشف در سال ۲۰۰۰ توسط جاناتان که علاقه‌مند به جمع آوری انواع قارچ بود رخ داد. او هنوز این سرگرمی را در وب سایت Fenfungi ادامه میدهد. او متوجه برخی نمونه‌های عجیب و غریب در کنار یک جاده در نورفوک شد و این نمونه‌ها را پس از آنکه به یکی از انواع قارچ‌های ستاره‌ای Earthstar شبیه دید، آن‌ها را به عنوان گونه‌ای از قارچ‌های ستاره‌ای طبقه بندی کرد.

بیشتر بخوانید: 

اگر قارچ مصرف می کنید، بخوانید

۷ فایده شگفت‌انگیز قارچ برای سلامتی

عجیب ترین و زیبا ترین قارچ های دنیا (عکس)

سال‌ها طول کشید تا برخی از نمونه‌هایی که وی برای این منظور ارسال کرده بود مورد بررسی قرار بگیرد. آزمایش‌ها تأیید کرد که آن‌ها گونه‌های جدید قارچ به نام Geastrum Britannicum هستند و چندین تحقیق و تجزیه و تحلیل برای تعیین رابطه بین انواع قارچ‌های Earthstar مربوط انجام شد و این پژوهش هفت گونه جدید را شناسایی کرد، اما شکل متمایز قارچ ستاره‌ای یافت شده در انگلیس Geastrum Britannicum به دلیل شکل منحصر به فردش به برجسته‌ترین و شناخته شده‌ترین در بین این گروه از قارچ‌ها تبدیل شد.

با کمال تعجب، پس از کشف این قارچ جدید، تعدادی از نویسندگان در زمینه قارچ شناسی اظهار داشتند که این گونه به طرز شگفت آور متداول است، زیرا در ۱۵ مکان در جنوب انگلیس یافت می‌شود. عکس‌ها نشان می‌دهد که این قارچ‌ها ممکن است همیشه به یک انسان شباهت نداشته باشد و گاهی اوقات می‌توانند شبیه چیزی به نظر برسند که از فیلم جنگ ستارگان خارج شده است.

قارچ شبیه انسان

این نخستین قارچ شبیه به انسان نیست، نوع دیگری نیز وجود دارد که نام G. Fornicatum بر آن اطلاق می‌شود و در ابتدا به آن قارچی به هیئت انسان Fungus Anthropomorphus گفته می‌شد. گفتنی است که نام G. fornicatum از کلمه لاتین مشتق شده است.

تاکنون سفر‌های زیادی به محل رویش این قارچ انجام شده و هنوز هم در آنجا قارچ‌های این شکلی می‌روید. این نوع قارچ‌ها قابل خوردن نیستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار