قاسم سلیمانی دشتکی با دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور دیدار و گفتگو کرد.
کد خبر: ۸۱۶۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵ 21 January 2020

به گزارش تابناک ایلام ؛ در این دیدار استاندار ایلام ضمن ارائه گزارشی از وضعیت استان در حوزه های مختلف از جمله روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان، وضعیت پروژهای زیرساختی اربعین، روند امور در مرز، انتخابات و ... از آمادگی استان برای سفر ریاست جمهوری خبر داد و گفت: این سفر که قرار بود در ماه جاری انجام شود بنا به دلایلی به تعویق افتاد و البته استان برنامه ریزی و آمادگی لازم برای انجام این سفر تدارک دیده است.

وی در ادامه ضمن تشکر از وزیر کشور به خاطر ایجاد بخش دشت عباس و شهرستان هلیلان، اضافه کرد: در این حوزه بحث تبدیل شدن چوار به شهرستان و تبدیل شدن آسمان آباد به بخش نیز در دستور کار دولت است که نیاز مند مساعدت ویژه در این زمینه هستیم.

 استاندار ایلام از خبرهای خوش در حوزه تقسیمات کشوری در استان خبر داد و گفت: به زودی پرونده شهرستان شدن بخش چوار به هیئت دولت می رود و شاهد خبرهای خوشی در این زمینه برای مردم این منطقه خواهیم بود و بحث تبدیل شدن آسمان آباد به بخش نیز تحت اقدام جدی است که انشاء الله تا رسیدن به نتیجه ادامه می دهیم.

وی در ادامه خواستار توسعه مناطق مرزی استان شد و گفت: امروز با توجه به تحریم های ظالمانه، مرز مشترک می تواند یکی از اهداف مهم در حوزه اقتصادی کشور باشد و در این زمینه استان ایلام با داشتن بیش از ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق از جایگاه حائز اهمیتی برخوردار است.

وی ضمن تشکر از نگاه مثبت دولت در صدور مجوز ایجاد بازارچه های چیلات و چنگوله، تصریح نمود: در این راستا خواستار ایجاد بازارچه هلاله شمالی نیز هستیم.

وی ادامه داد: استان ایلام علاوه بر پوشش بالای ۶۰ درصد جمعیت اربعین در کشور، در حوزه تجاری و بازرگانی نیز نقش مهمی در شرایط امروز کشور بازی می کند و می طلبد به نسبت این نقش و جایگاه ملی به استان توجه شود.

سلیمانی دشتکی در ادامه خواستار تسریع در روند پروژه های اربعین و مناطق سیل زده استان شد و گفت: کارها در این دو حوزه به خوبی پیش می رود اما همچنان نیازمند تزریق اعتبارات بیشتر برای شتاب بخشی در روند پروژه ها هستیم که امیدواریم در سفر ریاست محترم جمهوری به این مهم توجه ویژه شود. /م

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار