معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: مالکان وانت بارهای بین شهری تا پایان دی ماه فرصت دارند به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند مراجعه کنند.
کد خبر: ۸۱۵۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵ 19 January 2020

 به گزارش تابناک ایلام؛محمد حسنی افزود: بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل ونقل هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل جاده ای برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل (بارنامه) است.

وی با بیان اینکه این اقدام به منظور ساماندهی و ایجاد نظم در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری و ارتقای سطح ایمنی در جاده های کشور انجام می شود، یادآور شد: به همین منظور دستورالعمل های مربوط به ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری تدوین و شرایط برای اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان تسهیل شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام تاکید کرد: در صورتی که وانت بارهای بین شهری نسبت به دریافت اسناد حمل (بارنامه) اقدام نکنند با کاهش سهمیه مواجه خواهند شد.

حسنی اضافه کرد: رانندگانی که تاکنون موفق به دریافت کارت هوشمند نشده اند به منظور تسهیل در ثبت نام کارت هوشمند، رانندگان و مالکان وانت بار برون شهری ، امکان ثبت نام غیر حضوری از طریق مراجعه به پرتال سامانه کارت هوشمند، فراهم شده است.

وی ادامه داد: برای رفاه حال متقاضیان ، امکان ثبت نام غیر حضوری فراهم گردیده و رانندگان و مالکان وانت بار که تاکنون نسبت به دریافت کارت اقدام نکرده اند می توانند با مراجعه به زیر سیستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

به گفته حسنی تاکنون سه هزار و ۶۶ دستگاه وانت بار در سامانه کارت هوشمند ثبت نام نموده و کارت هوشمند دریافت نموده اند./گع

 

 

 

ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار