مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام از برگزاری 10 دوره آموزش صنایع‌دستی ویژه علاقه‌مندان رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در 9 ماه نخست امسال در استان خبر داد.
کد خبر: ۸۱۳۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰ 12 January 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار کرد: این دوره های آموزشی مجموعا با شرکت 184 نفر از هنرجویان ایلام و دیگر شهرستانهای استان واز طریق تفاهم نامه با ادارات اداره بهزیستی، آموزشگاه‌های آزاد، اداره‌کل زندان‌ها، کمیته امداد، بخش خصوصی در رشته‌های میناکاری، تولیدات چرمی دست‌دوز، نقاشی روی سفال، معرق چوب، گیوه‌بافی، نقاشی روی چوب، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی برگزار شد.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش زندانیان فاقد مهارت در این زمینه، گفت: آموزش صنایع دستی به خصوص صنایع بومی با تامین امکانات لازم در مکان آموزشی در محل زندان شهر ایلام و دیگر شهرستان‌های تابعه با حضور مربیان کاربلد صنایع دستی انجام شد.

شنبه‌زاده از برگزاری دوره آموزش صنایع دستی در مراکز توانبخشی استان برای افراد کم توان جسمی و ذهنی با همکاری اداره کل بهزیستی استان خبر داد و گفت: این آموزش ها در رشته های نقاشی روی سفال و معرق چوب در مرکزهای توانبخشی استان برگزار شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام ادامه داد: برگزاری این دوره‌ها علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و جامعه معلولین نیز با خلق آثار هنری زیبا توانمندی های خود را نشان می‌دهند باعث می‌شود که صنایع دستی به دست فراموشی سپرده نشود./ح

 

ایسنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار