مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام خبر داد:
مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام از افزایش ۱۸.۷ درصدی بودجه ایلام در سال ۹۹ خبر داد.
کد خبر: ۸۰۴۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳ 10 December 2019

به گزارش تابناک ایلام، آیت قیصربیگی اظهار داشت: مجموعه رایزنی های مسئولان استان و در راس آنها استاندار پرتلاش استان موجب شد که علی‌رغم شرایط سخت مالی کشور و منفک کردن سهم عمده درآمدهای نفتی از بودجه ۹۹، بودجه استان که از بعد جمعیت کوچک ترین استان کشور (با ۰.۷۳ جمعیت) در توزیع بودجه ۹۹ با رشد ۱۸.۷ درصد در رتبه ۲۲ کشور و بالاتر از ۹ استان کشور قرار گیرد.   

وی ادامه داد: در این لایحه کل اعتبارات استان که از منابع مختلف در بودجه ۹۹ معادل یک هزار میلیارد و ۳۳۳ میلیون تومان بوده که این میزان نسبت به سال ۹۸ که یک هزار میلیارد و ۱۲۲ میلیون تومان بوده ۱۸.۷ درصد رشد داشته است در حالیکه منابع عمومی بودجه ۹۹ کل کشور نسبت به سال گذشته ۸.۴ درصد رشد داشته است.

وی در ادامه اعتبارات تملک دارایی های استان را ۵۱۱ میلیارد و ۵۳۸ میلیون تومان با رشد ۷.۸ درصد نسبت به سال گذشته اعلام کرد و گفت: در این میان اعتبارات هزینه‌ای استان ۳۱۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده و نسبت به سال گذشته ۲۱.۳ درصد رشد داشته است.

قیصربیگی رشد اعتبارات اربعین را با ۳۴ درصد ۸۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اعتبارات طرح های ملی و ملی استانی نیز با رشد ۲۹ درصدی به ۴۲۹ میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان رسیده است.

وی در ادامه به رشد قابل توجه طرح های ملی و ملی استانی شده در برخی حوزه ها اشاره کرد و گفت: در حوزه آب و خاک (منابع آب و کشاورزی) با رشد ۷۳.۳ درصد، راه و شهرسازی با رشد ۷۰.۱ درصد و بخش حمل و نقل با رشد ۲۴.۷ درصد بیشترین افزایش را نسبت به بودجه سال ۹۸ داشته اند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام در ادامه به سهم اعتبارات استان از اعتبارات کشور در لایحه بودجه ۹۹ پرداخت و گفت: در بودجه سال ۹۹ سهم استان از محل اعتبارات هزینه ای استانی کشور ۲.۲، سهم استان از محل اعتبارات تملک دارایی های استانی ۲.۱ درصد، سهم استان از محل اعتبارات توازن ۱.۷ درصد، سهم استان از محل اعتبارات ملی استانی شده ۱.۸ درصد و سهم استان از محل اعتبارات ملی (مشخص) در کشور  ۲.۹ درصد چیزی بیش از سه برابر شاخص جمعیت استان نسبت به کل کشور است./ع

 

 

 

مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار