رئیس پلیس راه استان ایلام ؛
رئیس پلیس راه استان ایلام گفت : در کلیه محورهای مواصلاتی استان شاهد بارش نزولات آسمانی هستیم و در این حالت رانندگان باید شرایط حاکم بر جاده توجه کنند و احتیاط در رانندگی را لازمه کار خود بدانند.
کد خبر: ۸۰۳۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴ 07 December 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ سرهنگ رضا همتی زاده  اظهار داشت: : با افزایش برودت هوا اکثر ارتفاعات استان دچار مه گرفتگی شدید شده و رانندگان در هوای مه آلود باید چراغ های خودرو را روشن نموده و با فاصله طولی مناسب با خودروها رانندگی کنند.

وی ادامه داد: اولین عکس العمل در مواجه با شرایط آب و هوایی یا شرایط غیر معمول دیگر برای راننده ، کاهش سرعت خودرو است و راننده باید سرعت خودرو را با شرایط محیطی تطبیق دهد .

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: : در صورتی که آب در سطح جاده ها و معابر جاری شده باشد راننده نباید با سرعت وارد آن شود زیرا آب موجود میان جاده و لاستیک قرار می گیرد و اصطکاک خودرو و جاده را به صفر نزدیک می کند و در این حالت خودرو روی قشری از آب حرکت کرده و احتمال واژگونی شدن خودرو بوجود می آید.

سرهنگ همتی زاده تصریح کرد: رانندگانی تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند تا در صورت لزوم از آن استفاده کنند.

رئیس پلیس راه استان در پایان گفت : رعایت سرعت مطمئنه و رانندگی با صبر و حوصله می تواند از عوامل پیشگیری از وقوع تصادفات رانندگی جلوگیری کند ./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار