- رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: تعداد داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان به ۱۵ نفر رسید.
کد خبر: ۸۰۲۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹ 02 December 2019

به گزارش تابناک ایلام ؛ محمد نوذری  اظهار داشت: با آغاز فرآیند ثبت نام داوطلبان همزمان با سراسر کشور از دیروز تا کنون ۱۲ نفر به عنوان داوطلب حوزه انتخابیه شمال به فرمانداری ایلام و ۹ نفر نیز به عنوان داوطلب حوزه جنوب به فرمانداری دهلران مراجعه کردند.

وی یادآور شد: امروز در مجموع ۶ نفر برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به فرمانداری های ایلام و دهلران مراجعه کردند که چهار نفر برای حوزه انتخابیه شمال و ۲ نفر نیز برای جنوب استان بوده است.

نوذری اضافه کرد: همه داوطلبان استان ایلام همزمان با سراسر کشور از یکشنبه ۱۰ آذر ماه به مدت یک هفته از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر مهلت دارند برای ثبت‌نام به فرمانداری شهرستان‌های ایلام و دهلران مراجعه کنند.

وی افزود: داوطلبانی که خارج از استان هستند نیز برای ثبت‌نام به وزارت کشور مراجعه کنند و همچنین کسانی که در خارج از کشور هستند نیز در همه سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها و دفاتر سیاسی جهموری اسلامی ایران ثبت‌نام کنند.

نوذری درباره میانگین سنی داوطلبان هم یادآور شد: سن همه داوطلبان باید بین ۳۰ تا ۷۵ سال باشد و حداقل مدرک تحصیلی برای آنها نیز کارشناسی ارشد یا معادل آن است.

وی تاکید کرد: تمام متقاضیان ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در مدت یاد شده به حوزه‌های انتخابیه مورد نظر خود مراجعه کنند و مهلت قانونی ثبت‌نام تا ۱۶ آذرماه دیگر قابل تمدید نیست.

رئیس ستاد انتخابات و معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: بررسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۰ دوره قبل نشان می‌دهد تنها ۲ بار سرنوشت انتخابات در دور اول مشخص شده و هشت بار معادل ۸۰ درصد به دور دوم کشیده شده است.

وی تعداد شعب اخذ رای در انتخابات مجلس در این استان را ۵۵۰ شعبه عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۳۶۸ شعبه ثابت و ۱۸۲ شعبه سیار است که این تعداد در انتخابات دور قبل مجلس شورای اسلامی در استان ۵۳۱ شعبه بود. /م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار