مدیرکل گمرک استان ایلام؛
مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: مرز تجاری مهران بدون هیچ مشکل خاصی همچنان در حال انجام مراودات بازرگانی با کشور عراق است و برای انجام فعالیت تجاری باز است.
کد خبر: ۸۰۱۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲ 30 November 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ روح‌الله غلامی اظهار داشت: با وجود بسته بودن مرز مهران برای تردد زائران و مسافران ایرانی اما مرز تجاری این پایانه کماکان همچون گذشته به فعالیت‌های تجاری با کشور عراق می‌پردازد.

وی افزود: تردد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی به مرز مهران به صورت عادی در جریان است و کالاها در محوطه گمرک ترخیص و سپس توسط کامیون‌های عراقی بارگیری می‌شوند.

مدیرکل گمرک استان ایلام یادآور شد: با این وجود خروج کامیون و ماشین‌های کاپوتاژ و ترانزیتی به خاک عراق ممنوعیت است و باید اجناس و کالاها برای ورود به خاک عراق تحویل کامیون‌های این کشور در پایانه مرزی مهران شود.

غلامی اضافه کرد: با وجود آنکه پایانه مسافربری مرز مهران برای تردد اتباع ایرانی به سمت عراق به دلیل شرایط نابسامان این کشور بسته است ولی فعالیت تجاری این پایانه در حالت عادی و معمول خود قرار دارد و تجار و بازرگانان برای فعالیت‌های تجاری خود در مرز مهران مشکلی ندارند.

وی تاکید کرد: گمرک ایلام در یک ماه گذشته در تمامی روزهای جمعه و تعطیلات فعال بوده تا جوابگوی افزایش حجم کالاهای صادراتی باشد./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار