معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام:
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به برگزاری سومین جایزه کتاب سال استان در آذرماه امسال، گفت: جایزه این دوره از بین ۶۰ اثر ارسالی انتخاب خواهد شد.
کد خبر: ۷۹۴۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰ 05 November 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ یونس قیطانی، اظهار کرد: این دوره با مشارکت موسسه فرهنگی، هنری اقلیم هشت ایلام و با همکاری خانه کتاب ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار خواهد شد.

او با اعلام پایان مهلت ارسال اثر به این برنامه و جمع‌آوری آثار از داخل و خارج استان، افزود: آثار برای داوری به تهران ارسال و امسال برای نخستین دوره آثار بومی توسط داوران بومی ارزیابی می‌شوند.

قیطانی اضافه کرد: جایزه کتاب سال استان ایلام در دوره سوم به همه مولفان و پدید آورندگانی که سال ۹۷ حداقل در یکی از محور‌های مورد نظر آثار خود را منتشر کرده باشند، به انتخاب هیات داوران تعلق خواهد گرفت.

قیطانی محور‌های سومین دوره کتاب سال استان را شامل ایلام شناسی، آثار پدید آورندگان ایلامی در تمامی حوزه‌ها و آثاری که برای اولین بار در سال ۹۷ با مجوز رسمی از وزارت ارشاد چاپ شده باشند، دانست و یادآور شد: ملاک سال انتشار آثار شناسنامه کتاب خواهد بود.

وی هدف از برگزاری این دوره را حمایت و تشویق مولفان، مترجمان و ناشران متعهد و ارتقای فرهنگ جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی اعلام کرد./ح

 

ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار