وزیر راه و شهرسازی ؛
وزیر راه و شهرسازی گفت:نگرانی هایی بابت بازگشت وجود داشت، ولی ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای این ایام اختصاص یافت و هم اکنون با مراجعه به پایانه مرزی چهارگانه حداقل سه هزار دستگاه اتوبوس در هر پایانه وجود دارد.
کد خبر: ۷۸۹۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵ 17 October 2019

 به گزارش تابناک ایلام؛محمد اسلامی اظهار داشت: امسال پیش بینی شده بود که بیش از سه میلیون زائر از مرزهای کشور به سمت عتبات عالیات خارج شوند.

وی گفت: نگرانی هایی بابت بازگشت وجود داشت، ولی ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای این ایام اختصاص یافت و هم اکنون با مراجعه به پایانه مرزی چهارگانه حداقل سه هزار دستگاه اتوبوس در هر پایانه وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد زوار با وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده اند، افزود: بر همین اساس علاوه بر افزایش ظرفیت ها اتوبوس، ظرفیت قطارها نیز افزایش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی علاوه بر تامین بخش ناوگان حمل و نقل عمومی، نسبت به توسعه زیرساخت ها جاده ای اقدام کرده است.

اسلامی افزود: جاده ۱۰۲ کیلومتری ایلام-مهران بیش از ۹۰ کیلومتر آن چهارخطه شده است.

وی با اشاره به اینکه توسعه راه های منتهی به مرز مهران در دستور کار قرار دارد، افزود: سعی شده گره های ترافیکی سال های گذشته برای اربعین امسال رفع شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره توسعه راه ها و ریلی در مرزهای کشور و متصل شدن به عراق گفت: آزادراه پل زال به مرز چیلات و متصل شدن به عراق نیز طراحی شده که این طرح بیشتر مقدمات آن فراهم شده است./ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار