رئیس قرارگاه ویژه اربعین مرز مهران گفت: از بامداد تا ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۴۹ هزار زائر اربیعین حسینی از طریق مرز مهران تردد کردند.
کد خبر: ۷۸۹۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴ 17 October 2019

به گزارش تابناک ایلام ؛ احمد کرمی مستقر در مرز مهران اظهار داشت: از این تعداد، ۳۱ هزار نفر از کشور خارج شد و ۱۱۸ هزار نفر از زائران اربعین نیز به میهن بازگشته‌اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام افزود: در مجموع از ابتدای ماه صفر تا ساعت ۱۸ امروز یک میلیون و ۸۰۶ هزار و ۷۸۹ زائر اربعین حسینی از مرز مهران خارج و ۷۵۶ هزار و ۳۵۶ نفر نیز پس از زیارت عتبات عالیات به کشور وارد شدند.

روز گذشته نیز ۲۱۱ هزار و ۶۳۰ نفر از مرز مهران تردد کرده بودند که ۶۱ هزار و ۲۳۸ زائر خارج و ۱۴۷ هزار و ۹۷۹ نفر نیز ورودی به کشور بودند ضمن اینکه زائران خارجی نیز روز گذشته ۹۸۹ خروج و یک هزار و ۴۲۴ نیز ورود در مرز مهران ثبت کردند.

کرمی با اشاره به اینکه موج بازگشت زائران اربعین حسینی از عراق امسال زودتر آغاز شده است، اظهار داشت: تدابیر لازم برای خدمات رسانی به زائران در پایانه مرزی و شهر مهران اتخاذ شده است.

وی تاکید کرد: تعداد کافی اتوبوس برای انتقال زایران از پایانه مرزی به پایانه برکت و پارکینگ بزرگ اربعین اختصاص یافته تا زائران بدون مشکل به این دو پایانه منتقل شوند.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین تاکنون بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته‌اند./م

ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار