وزیر اطلاعات؛
وزیر اطلاعات گفت: تمهیدات سیاسی و اطلاعاتی برای برگزاری ایمن و بدون مشکل اربعین اندیشیده شده و اشراف امنیتی بر مقوله اربعین حاکم و راه هرگونه خرابکاری از سوی معاندان بسته است.
کد خبر: ۷۸۸۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹ 14 October 2019

به گزارش تابناک ایلام ؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران در جمع خبرنگاران مستقر در این مرز اظهار داشت: حجم پرتراکم جمعیت زائران در اربعین امسال دل مشغولی و دغدغه های مسئولان را بیش از پیش کرد و در این میان موضوع مهم تامین امنیت زائران است که اهمیت ویژه ای دارد.

وی ضمن تقدیر از همکاری و همراهی همه دستگاه ها و نهادهای لشگری و کشوری افزود: با انجام تقسیمات کاری که بین مسئولان دستگاه ها و نهادهای لشگری، کشوری و امنیتی و همراهی طرف عراقی وجود دارد، زائران با وجود تراکم جمعیتی از رفاه و امنیت در طول مسیر راهپیمایی برخوردار هستند.

علوی یادآور شد: البته همراهی و همکاری مردم با مسئولان نیز قابل تقدیر است و تمام تلاش مسئولان انجام خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین تا زمان پایان یافتن موج برگشت آنها است.

وی در مورد زیرساخت ها نیز اضافه کرد: امسال میزان حضور مردم در اربعین بیشتر از سال های قبل بود و بدون شک با توجه به شور و اشتیاق آنها این حضور در سال های بعد بیشتر از امسال خواهد بود.

به گفته وزیر اطلاعات ایجاد یا بهسازی زیرساخت های اربعین در حوزه های مختلف نسبت به سنوات گذشته توسعه و رشد چشمگیر و فزاینده ای داشته و همچنین خدمات رسانی به زائران نیز با مدیریت و مطلوبیت بیشتری همراه است.

وی افزود: کسانی که پنج سال پیش برای اولین بار جهت شرکت در اربعین از مرز مهران عازم عراق شدند اگر اکنون به استان ایلام سفر کرده باشند به خوبی متوجه تغییرات محسوس در زمینه زیرساخت های اربعین استان نسبت به سال های گذشته می شوند.

وی تاکید کرد: مشکلات زیرساختی و خدماتی اربعین امسال شناسایی شود و رفع آنها برای سال آینده در دستور کار ستاد اربعین و مسئولان قرار بگیرد تا این نواقص سال به سال کمتر شود./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار